U Zenici ništa novo: Gruzija nadigrala "zmajeve" i nanijela im novi poraz

Autor Haris Krhalić

Reprezentacija BiH je, u prijateljskom meču, poražena od reprezentacije Gruzije rezultatom 0:1.

Zmajevi poraženi od reprezentacije Gruzije Izvor: Anadolija/Samir Jordamović

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je još jednu blijedu i bezidejnu partiju. „Zmajevi“ su na „Bilinom polju“ poraženi od reprezentacije Gruzije rezultatom 0:1. I ako se je ova utakmica bila prijateljskog karaktera, selektor Ivajlo Petev izveo je najjači sastav koji je još jednom pokazao sve svoje slabosti.

Bio je ovo četvrti vezani poraz naše reprezentacije koja je u tim mečevima zabila samo jedan pogodak, a primila čak sedam.

Bosna i Hercegovina – Gruzija 0:1 (0:0)
/ Zivzivadze 49/

U sedmoj minuti prva šansa za našu reprezenaciju. Nakon kornera najvišu u skoku bio je Kovačević, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Gruzija je u 18. minuti imala odličnu priliku preko Davitašvilija koji nije najbolje zahvatio loptu. Šest minuta kasnije Demirović oduzima loptu defanzivcu Gruzije, te izlazi sam pred golmana. Međutim, njegov pokušaj loba završio je daleko od gola.

U 40. minuti Stevanović je odlično uposlio Kolašinca koji se našao u izglednoj poziciji da dođe do gola. Međutim, linijski sudija je podigao zastavicu za ofsajd i ako je situacija, najblaže rečeno, bila sumnjiva.

Tri minute kasnije „Zmajevi“ stižu do pogotka koji je poništen zbog ofsajda.

Na početku drugog poluvremena „zmajevima“ je ponovo poništen pogodak zbog ofsajda. Strijelac je ovog puta bio Edin Džeko.
Minutu kasnije Gruzija stiže u vođstvo. Zivzivadze je pobjegao Saničaninu i bez problema matirao Šehića za 0:1.

U 71. minuti Gruzija je mogla do novog gola. Kvartaškeli je odlično šutirao, ali Šehić uz pomoć prečke spašava gol. Tri minute kasnije Stevanović se, nakon dodavanja Gojaka, našao u odličnoj šansi, ali Lorija brani.

Do kraja utakmice vrijedi još pomenuti šuteve Prevljaka i Rahmanovića.