Povratak na lidersku poziciju: Krupa slavila u Istočnom Sarajevu

U posljednjem meču 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske fudbaleri Krupe su bili bolji od Slavije rezultatom 0:2.

Danilo Vukčević, FK Krupa Izvor: Promo/FK Krupa

Nisu domaće ekipe bile raspoložene u jučerašnjim mečevima 19. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, a sada ni Krupa u Istočnom Sarajevu nije dozvolila domaćinu da se raduje.

Krupa je tako ubilježila nova tri boda te se tako vratila na lidersku poziciju.

SLAVIJA - KRUPA 0:2 (0:1)
/Krneta 7, Mrzić 56/

Mnogo uzbuđenja viđeno je na samom otvaranju susreta. Nakon poništenog gola Slavije zbog ofsajda, povela je Krupa. Glavom je odlično reagovao Ognjen Krneta i doveo goste u vođstvo.

Mogla je Krupa preko Srđana Mrzića i do drugog gola u 19. minutu, ali je krilni napadač gostiju uzdrmao stativu. Par trenutaka kasnije, još jedna odlična prilika za Mrzića, koji je ovaj put izblokiran.

U drugom dijelu prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, pa je tim iz Krupe na Vrbasu na odmor otišao s golom prednosti.

Domaći su možda i najbolju priliku imali u 41. minutu, kada je Nikola Bjeloš pokušao da zaprijeti iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

Krupa je dobro otvorila i drugo poluvrijeme. U 56. minuti Mrzić je zaobišao golmana, a zatim i prevario defanzivca domaćih i pogodio za 2:0.

Mogli su domaći da smanje prednost u 71. minuti kada je Luka Asentić pogodio prečku. Pokušali su fudbaleri Slavije u nekoliko navrata zaprijetiti golu gostiju, ali do promjene rezultata nije došlo.

Krupa u idućem kolu igra protiv Kozare na domaćem terenu, dok će fudbaleri Slavije gostovati Tekstilcu.

SLAVIJA: Nedžibović, Muminović, Baban, Beširević, Popović, Ajkunić, N. Bjeloš, Avdalović, Bojanić, Mišović, Mandić. Trener: Bojan Regoje.

KRUPA: Milošević, Bubić, Blažević, L. Babić, Đekić, Vukčević, N. Babić, Mrzić, Nikodinović, Krneta, Ratković. Trener: Vladimir Ilić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!