Mančester siti jednim potezom slomio "čelični" Atletiko: Vrela noć u Portugalu - Liverpul ubjedljivo slavio!

Poznati su rezultati prvih mečeva četvrtfinala Lige šampiona.

Liver slavio protiv Benfike Siti bolji od Atletika Izvor: Profimedia

Odigrani su prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona, a engleski klubovi nastavljaju da pokazuju dominaciju u evropskom fudbalu.

Mančester siti je savladao Atletiko Madrid, dok je Liverpul bio bolji od Benfike.

Utakmica večeri bila je ona u Mančesteru, gde je domaći Siti na "Etihadu" slavio rezultatom 1:0, a žilavu ekipu Atletiko Madrida "slomio" je potez Fila Fodena.

Ovaj vezista je bio ključan u akciji kod pogotka Kevina de Brujnea, maestralno uposlivši Belgijanca i tako konačno uspjevši da razbije bedem Madriđana.

Čekalo se na to punih 70 minuta, ali je Siti uspio da ipak pobijedi ekipu koja je došla sa namjerom da se brani, što se i vidjelo po tome da Atletiko praktično nije ni uputio udarac ka golu "građana".

Za to vrijeme, Liverpul je u sadržajnijoj utakmici savladao Benfiku u Portugalu 3:1! Strijelci za goste su bili Ibrahima Konate, Sadio Mane i Luis Dijaz, a upravo je Kolumbijac u završnim minutima susreta donio presudan pogodak.

Razlog za to je odlično drugo poluvrijeme Benfike. Domaći su uspjeli da preko Darvina Nunjeza smanje zaostatak na startu drugog dijela igre, imali su potom inicijativu i u narednih 15-ak minuta, ali nisu uspjeli da je iskoriste.

Na kraju je pogodak Dijaza donio Liverpulu dva gola prednosti koja bi mogla da budu presudna pred revanš na "Enfildu".

22:56

KRAJ I U PORTUGALU, 3:1 ZA LIVERPUL

Bila je Benfika odlična u drugom poluvremenu, smanjili su na 1:2 i imali šanse za izjednačenje, ali na kraju je Luis Dijaz doneo veliku prednost Liverpulu pred revanš na "Enfildu".

22:50

KRAJ U MANČESTERU!

Siti je slavio 1:0 golom Kevina de Brujnea! Uspeli su da slome Atletiko i imaće prednost u revanšu u Madridu!

22:47

88' - GOOOOOL, 3:1 ZA LIVERPUL!

Ponovo Liverpul ima "plus dva", jako važan gol u ovom četvrtfinalu. Keita je uposlio Luisa Dijaza, ovaj obilazi Vlahodimosa i uspeva da smesti loptu u mrežu.

Izvor: FoNet/AP/Arnando Franca

22:27

70' - GOOOOOL, SITI VODI 1:0!

Kevin de Brujne je strelac posle odlične lopte Fodena, utrčao je Belgijanac perfektno i lepo gađao u dalji ugao gola Jana Oblaka! Mančester siti vodi protiv Atletika!

22:26

67' - NEMA PENALA ZA BENFIKU

Išli su gosti u brzu kontru, tamo je prelako pao Darvin Nunjez posle kontakta sa Virdžilom van Dajkom. Deluje da je sudija doneo ispravnu odluku...

22:19

60' - LIVERPUL JE JOŠ U ŠOKU

Benfika napada u serijama i talasima, poslednji je bio udarac Evertona, ali Alison odlično brani. Kakvih 15 minuta Benfike u nastavku, postigli su gol i učinili da Liverpul izgleda dezorijentisano.

22:11

GOOOOOOL, ŠOK U LISABONU, 1:2!

Benfika stiže do gola na startu drugog poluvremena! Darvin Nunjez je strelac posle dodavanja Rafa Silve i sada je prednost Liverpula 2:1.

Ovo je malo ko očekivao...

22:08

51' - PRVI ŠUT ATLETIKA!

Ljorente je na kraju napada Atletika šutirao u gol Sitija. Nije to na kraju bilo toliko opasno, ali je prethodno Grizman dobro povukao napad gostiju. To je prvi njihov pokušaj na meču.

Izvor: Fonet/AP/Dave Thompson
22:02

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Da vidimo šta su nam ekipe spremile u nastavku.

21:50

POLUVREME!

• Mančester siti - Atletiko Madrid 0:0
  • Benfika - Liverpul 0:2

Nismo videli neke prave šanse na meču u Mančesteru, Siti je dominirao, Atletiko se vešto branio, a za to vreme nisu nijednom napali domaću ekipu.

Na drugom meču su viđena dva pogotka, a Liverpul preko Konatea i Manea ima sigurnu prednost u Lisabonu.

21:38

GOOOOOOL, LIVERPUL VODI 2:0!

Fenomenalan pas Trenta Aleksandera Arnolda u začetku, Luis Dijaz potom uspeva da asistira Sadiju Maneu, a ovaj duplira prednost Liverpula protiv Benfike!

U ovom dvomeču se već naslućuju neke stvari...

21:35

35' - ATLETIKO NI DA PREĐE CENTAR

Očekivano, Mančester siti dominira u posedu lopte, ali nisu mnogo dobili time. Imaju 75% posed lopte, Atletiko nije uputio niti jedan šut u pravcu njihovog gola, ali i Siti ima samo četiri šuta, nijedan u okvir gola Jana Oblaka.

Prilično je dosadno u Mančesteru do sada...

21:20

17' - GOOOOOL, LIVERPUL VODI 1:0!

Konate je strelac u ranoj fazi meča protiv Benfike! Odličan centaršuta Endija Robertsona iz kornera, a Konate na pravom mestu, sam na petercu i glavom matira Vlahodimosa!

21:10

9' - KANSELO PRVI POKUŠAVA

Moglo je sada da bude opasno pred golom Atletiko Madrida, Mančester siti očekivano napada od starta meča.

21:01

POČELE SU UTAKMICE!

Krećemo u Mančesteru i Lisabonu!

20:10

SITI ULTRA OFANZIVNO NA ATLETIKO

Očekivano, Mančester siti će napasti od prvog minuta, a u postavi Atletiko Madrida će i ovog puta biti Stefan Savić, bivši štoper Partizana.