Bajern se mučio, pa golom Levandovskog napravio ogroman korak ka tituli!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Bajerna su minimalnom pobjedom nad Augzburgom zadržali devet bodova prednosti nad Borusijom Dortmund.

Bundesliga 29. kolo Izvor: Profimedia

Fudbaleri Bajerna iz Minhena su na domaćem terenu savladali ekipu Augzburga rezultatom 1:0. Heroj današnje pobjede bio je Robert Levandovski koji je iz penala donio svojoj ekipi vrijedna tri boda. Bavarci su ovim trijumfom zadržali devet bodova prednosti ispred drugoplasirane Borusije Dortmund.

Bajern – Augzburg 1:0 (0:0)
/Levandovski 82 pen./

Prvu priliku na utakmici, a ujedno i jedinu u prvom poluvremenu, imao je Džošua Kimih. Njegov udarac sa ruba šesanesterca je završio nekoliko centimetara pored gola. Uslijedio je miran period igre bez pravih šansi.

U 62. minuti Augzburg je imao priliku preko Andija Zekiri, ali njegov udarac zaustavlja Nojer. Kimih je ponovo šutirao samo nekoliko sekundi kasnije, međutim njegov udarac zastavlja golman gostujuće ekipe. Treba izdvojiti i odličnu priliku Džamala Musiale, čiji je udarac otišao pored lijeve stative.

A onda u 80. minuti jedan od fudbalera Augzburga igrao je rukom u svom šesnaestercu, a glavni arbitar je uz pomoć VAR-a pokazao na bijelu tačku. Siguran sa “kreča” bio je Robert Levandovski za konačnih 1:0.

Pored ove utamice u istom termin odigrana su još tri meča 29. kola Bundeslige. Zanimljivo je bilo na utakmici između Kelna i Majnca u kojoj su gosti vodili 2:0, da bi ekipa Kelna na kraju uspjela preokrenuti rezultat na 3:2. Za Majnc su pogađali Burkard u 14. i Onisivo u 55. minutu. Strijelci za Keln su bili Škhiri u 60. minutu, Ljubičić u 78. i Kilian u 82. minuti.

Volfzburg je pregazio Arminiju Bilefeld sa 4:0. Nmeča je pogodio dva puta, te Arnold i Kruse po jednom. Borusija Menhengladbah je golovima Turama i Plee slavila protiv Grojte Furta.