Sjajni Vlahović ponovo pogodio, opet je najbolji strijelac Serije A: Juventus se namučio, pa slavio!

Autor Haris Krhalić

Juventus je u gostima savladao Kaljari, a heroj pobjede bio je Dušan Vlahović.

Dušan Vlahović strijelac u pobjedi Juventusa protiv Kaljarija Izvor: Profimedia/Giuliano Marchisciano / Insidefoto/Sipa USA

Fudbaleri Juventusa su u okviru 32. kola na gostujućem terenu savladali ekipu Kaljarija rezultatom 1:2.

Dugo se ekipa iz Torina mučila, ali na kraju ipak stigla do važna tri boda u borbi za četvrtu poziciju. Mučio se i Vlahović koji se nije naigrao sve do 75. minute kada je postigao pogodak za konačni 1:2. Bio je ovo 22 pogodak reprezentativca Srbije kojim se vratio na prvo mjesto tabele najboljih strijelaca Serija A.

Kaljari – Juventus 1:2 (1:1)
/Žoa Pedro 10 – de Liht 45, Vlahović 75/

Kaljari stiže u vođstvo u 10. minutu. Žoa Pedro je fenomenalno pogodio sa ruba šesanesterca. Trinaest minuta kasnije Juventus postiže pogodak koji je poništen.

Pelegrini je uputio udarac, lopta je pogodila Rabioa i završila u protivničkoj mreži. Međutim, sudija je nakon konsultacije sa VAR sobom odlučio da poništi ovaj pogodak zbog igranja rukom. U 31. minutu Dibala je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

Na samom kraju prvog poluvremena Juventus stiže do izjednačenja. Strijelac je bio Mathijs de Liht kojem je ovo bio treći pogodak ove sezone u Seriji A.

Početak drugog dijela donosi novi pogodak Juventusa, ali je sudija poništio pogodak Kjelinija zbog ofsajda.

U 75. minuti Vlahović postiže pogodak za vođstvo Juventusa. Dibala je poslao odličnu loptu u prostor , a Dušan matirao golmana gostiju "noseći" jednog defanzivca na leđima Kaljarija.