Hrvat optužuje Real, imali pomoć sudije u derbiju? Rakitić bijesan - Ne mogu da razumijem zašto to nije uradio!

Nekoliko spornih situacija je bilo na meču Sevilje i Real Madrida...

rakitić bijesan zbog utakmice sevilja real madrid  Izvor: Reddit/MerciDidier/Printscreen

Fenomenalna utakmica u derbiju Primere viđena je u nedjelju uveče, kada je Real Madrid savladao Sevilju 3:2 i to nakon što su gubili 0:2 poslije prvih 45 minuta.

Ipak, nakon meča, Ivan Rakitić je bio bijesan na odluku sudije da vezisti Real Madrida Eduardu Kamavingi ne pokaže crveni karton već u prvom poluvremenu!

Real je u 25. minutu već imao zaostatak od dva gola, ali su u drugom poluvremenu stigli do preokreta koji je upotpunio Karim Benzema pogotkom u drugom minutu nadoknade utakmice. Ipak, Seviljin Hrvat je bio bijesan nakon meča.

"Ljuti smo jer smo odigrali odlično prvo poluvrijeme, ali ne smijete Realu da ostavite ni milimetar prostora, jer će vam se dogoditi ovo što se dogodilo nama. Pojačali su ritam, a mi smo htjeli da ih dokrajčimo. Ako u tome ne uspijete, u opasnosti ste", rekao je Rakitić poslije meča.

Hrvat je prokomentarisao dvije sudijske odluke. Sevilja je u 39. minutu tražila drugi žuti karton za Kamavingu, a Rakitić je prokomentarisao i kada je Realovom Vinisijusu poništen gol zbog igranja rukom nakon gledanja VAR snimka.

"Kamavinga je trebalo da bude isključen. Ne mogu da razumijem zašto se to nije dogodilo. Nije uopšte išao na loptu i ne znam kako taj start može drugačije da se protumači. Vinisijusova ruka je bila očita", poručio je Ivan Rakitić.

Evo sporne situacije Kamavinge u kojoj se Entoni Marsijal i povrijedio nakon njegovog starta: