Inter juriša na “skudeto”! Pobjedom protiv Rome preuzeli vrh tabele (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera su u okviru 34. kola Serije A slavili protiv Rome rezultatom 3:1.

Inter Roma 34. kolo Serija A Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Borba za titulu u Seriji A je dovedena do usijanja!

Fudbaleri Intera su na domaćem terenu ubjedljivo slavili protiv ekipe Rome rezultatom 3:1 i tako napravili još jedan veliki korak ka tituli u italijanskom prvenstvu. Nakon 33 odigrane utakmice Inter ima bod više od gradskog rivala Milana i čak pet više od trećeplasiranog Napolija.

Inter – Roma 3:1 (2:0)
/Damfris 30, Brozović 40, Martinez 52 - Mikhtarijan 85/

Domaća ekipa u vođstvo stiže u 30. minutu kada ja Čalhanoglu pronašao Damfrisa u šesnaestercu, a ovaj bez problema pogodio za 1:0. Deset minuta kasnije još jedna lopta je završila u mreži Rome.

Marcelo Brozović je prekrasnu akciju krunisao golom. Njegov udarac je završio u desnih rašljama, a Rui Patrisjio je mogao samo da posmatra – 2:0.

U 52. minutu odbrana Rome zaboravila je na Lautara Martineza koji je nakon kornera, kojeg je izveo Čalhanoglu, pogodio glavom u donji lijevi ćošak - 3:0.

U 75. minutu Joakin Korea je zaprijetio golu Rome, ali ovog puta Rui Patrisijo brani.

Roma pet minuta prije kraja iz prve prave prilike stiže do pogotka. Henrik Mikhtarijan je prelijepo pogodio sa ruba šesnaesterca u desne rašlje.

Edin Džeko igrao je do 63. minuta kada ga je zamijeno Korea.