Milan Đurić pogodio, a stadion "eksplodirao": Velika tri boda Salernitane u borbi za opstanak! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Salernitane su na domaćem terenu savladali ekipu Fiorentine rezultatom 2:1, a prvi pogodak postigao jeMilan Đurić.

Salernitana Fiorentina 2:1 34. kolo Serije A Izvor: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Fudbaleri Salernitane su na svom terenu savladali Fiorentinu rezultatom 2:1 i tako osvojili tri velika boda u borbi za opstanak. Bila je ovo treća vezana pobjeda domaće ekipe, što je prvi put i njihovoj istoriji otkad se takmiče u Seriji A da naprave takav pobjednički niz.

Salernitana – Fiorentina 2:1 (1:0)
/Đurić 9, Bonacoli 79 – Saponara 64/

U prvih pet minuta utakmice Salernitana je imala tri prilike preko Verdija da dođe do gola, ali nije bilo promjene rezultata. U devetom minutu Salernitana stiže do kornera kojeg je izveo Bohinen. Najviši u skoku bio je bh. internacionalac Milan Đurić koji je glavom pogodio za vođstvo od 1:0.

Salernitana - Fiorentina, pogodak Milana Đurića
Izvor: GiuseppeNappa

Osam minuta kasnije ponovo nakon korner Đurić šutirao glavom, ali lopta ovog puta odlazi pored gola.

Nastavila je Salernitana sa terenskom dominacijom, a novu priliku su imali u 35. minutu. Ranijeriev udarac otišao je malo pored desne stative.

Fiorentina je prvu pravu priliku na utakmici imala u 38. minutu kada je Kabralov udarac glavom zaustavio Luiđi Sepe. Pet minuta kasnije došlo je do sudara glavama Ranijerija i Kabrala te su obojica ostala ležati na travi, a gore je prošao fudbaler Fiorentine koji je završio krvave glave te je utakmicu nastavio sa zavojima.

U 64. minuta Fiorentina stiže do izjednačenja. Odriozola je ubacio sa desne strane, a Rikardo Saponara pogodio za 1:1. Deset minuta kasnije domaća ekipa stiže do novog vođstva međutim, pogodak je ovog puta poništen zbog ofsajda.

U 79. minutu Igor je nespretno primio loptu u petercu Fiorentine, a Bonacoli iskoristio priliku i pogodio za konačnih 2:1.

Salernitana je ovom pobjedom prišla na tri boda zaostatka Kaljariju, koji drži prvu sigurnu poziciju koja garantuje opstanak u Seriji A.