Sedam golova na stadionu "Rođeni": Velež bolji od ekipe Posušja

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su na stadionu "Rođeni" savladali ekipu Posušja rezultatom 5:2

Velež Posušje 27. kolo Premijer liga BiH Izvor: Promo/FK Velež

Utakmicom između Veleža i Posušja kompletirano je 27. kolo m:tel Premijer lige BiH. "Rođeni" su na domaćem terenu pregazili goste iz Posušja rezultatom 5:2.

Velež je ovu utakmicu dočekao na sedmom mjestu s 31 poenom, a sa nova tri boda je preskočio šesti Široki Brijeg koji ima 33. Posušje je trenutno na devetoj poziciji s 25 poena na četiri manje od Slobode, a tri iznad Rudar Prijedora koji je prvi u zoni ispadanja.

FK Velež – HŠK Posušje 5:2 (3:1)
/Anđušić 23, 27, Salčin 40, Dejanović 51, Zajmović 80- Pavković 45+1, Barišić 89/

U drugom minutu Posušju je malo nedostajalo da dođu do gola nakon kornera, ali je loptu sa gol linije izbacio Samir Radovac. U nastavku nismo vidjeli mnogo uzbuđenja sve do 23. minuta.

Nakon greške Dejanovića koji nije dobro ispucao loptu koja je došla do Saličina. On je dodao Ćosiću koji je uposlio Anđušića, a ovaj pogodio sa ruba šesnaesterca za vođstvo od 1:0.

Četiri minute kasnije nova lopta u mreži Posušja. Ponovo je strijelac bio Anđušić, ovog puta na asistenciju Radovića – 2:0.

U 40. minutu Velež stiže do novog gola. Radovac je ubacio sa desne strane i uposlio Salčin koji je neometan pogodio za 3:0. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak.

U sudačkoj nadoknadi Pavković je sam izašao pred gol Veleža i smanjio rezultat na 3:1.

Početak drugog poluvremena donio je novo uzbuđenje na stadionu u Vrapčićima. Salčin je presjekao jednu loptu Barišića i poslao je u prostor za Dejanovića koji je sam istrčao pred golmana Posušja i pogodio za 4:1.

Isti igrač je samo minutu kasnije mogao do novog gola, ali ovog puta brani Baćak.

U 71. minutu makon kornera Posušja, Horić je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Velež do petog gola stiže desetak minutak prije kraja. Ćosić je loptu posalo Zajmoviću koji je majstorski prebacio Baćina za 5:1.

FK Velež: Jovičić, Ćosić, Radović, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Radovac, Salčin, Anđušić, Dejanović, Haskić.

HŠK Posušje: Baćak, Maglica, Lučić, Barišić, Horić, Krišto, Božić, Ilinković, Leko, Pavković, Mašić.