Nadam se da su gledali meč, nek me dovedu za Ligu šampiona! Mihin igrač šokirao Italiju golom, pa prozvao Maldinija!

Nikola Sansone je svojim pogotkom oduševio jedan dio Milana, a drugi je šokirao. Sada je zbog toga tražio transfer!

Nikola-Sansone-hoce-u-Milan Izvor: Profimedia

Fudbaleri Intera su bili u poziciji da preuzmu prvo mjesto na tabeli Serije A pobjedom nad Bolonjom, ali je šokantan poraz približio Milan titulu. Ekipa Simonea Intagija je poslije nevjerovatne greške golmana Radua primila gol za 2:1 u finišu meča i tako ostala na dva boda od "rosonera".

Heroj Bolonje, ali potencijalno i Milana bio je Nikola Sansone, tridesetogodšnji krilni fudbaler koji je u 82. minutu iskoristio grešku rumunskog golmana. Samo pet minuta ranije ušao je u igru umjesto Muse Baroua.

Odmah poslije meča dao je izjavu koja je bila upućena upravo čelnicima Milana!

"Nadam se da su u Milanu gledali utakmicu. Možda Paolo Maldini ili neko iz kluba. Neka mi se zahvale pozajmicom pa da i ja zaigram Ligu šampiona", rekao je Sansone.

Sada Milan drži sve u svojim rukama, ali neće imati lak posao. Prvo moraju da igraju protiv Fiorentine na svom terenu, potom gostuju Veroni, pa dočekuju Atalantu. Posljednji meč igraju sa Sasuolom u gostima i ukoliko pobijede na svim mečevima uspjeće da osvoje dugo čekani "Skudeto".