Golman Intera poklonio titulu Milanu?! Katastrofalna greška Rumuna za poraz šampiona u Bolonji (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera doživjeli su poraz od Bolonje, a susret je obilježila nevjerovatna greška mladog Rumuna.

Bolonja Inter 1:2 20. kolo Serija A  Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Intera su u zaostaloj utakmici 20. kola Serija A poraženi od ekipe Bolonje rezultatom 2:1. Meč je obilježila nevjerovatna pogreška rezervnog golmana Intera, Andreia Radua koji je danas mijenjao povrijeđenog Samira Handanovića.

"Nerazuri" su ovim porazom umanjili svoje šanse za osvajanje "skudeta" te sada zavise od Milana koji bi u slučaju da pobijedi u svim utakmicama do kraja postao novi šampion Italije.

Bolonja – Inter 1:2 (1:1)
/Arnautović 29, Sansone 82 - Perišić 3/

Već u trećem minutu Inter stiže do vođstva. Prelijepu solo akciju golom je krunisao Ivan Perišić koji je pogodio sa ruba šesnaesterca. Nastavili su "nerazuri" sa ofanzivnom igrom, a odličnu priliku imao je Lautaro u 18. minutu. Međutim, njegov udarac završio je pored gola.

U 29. minutu Bolonja stiže do izjednačenja. Ubacio je Musa Barov, a Marko Arnautović nadvisio Dimarka i pogodio za 1:1.

Inter je bolje otvorio drugi poluvrijeme te su nekoliko puta zaprijetili golu domaće ekipe preko Dimarka.

U 82. minutu vidjeli smo nevjeravatnu pogrešku golmana Intera koja bi mogla koštati „nerazure“ titule Serije A. Andreia Radu koji je promašio loptu prilikom ispucavanja, a Sansone ugurao loptu u prazan gol.

Bh. reprezentativac Edin Džeko je utakmicu počeo sa klupe, a u igru je ušao u 67. minutu kada je zamijenio Koreu.

Interu su do kraja prvenstva ostale četiri utakmice. "Nerazuri" prvo gostuju kod ekipe Udinezea, a zatim dočekuju ekipu Empolija. Nakon toga slijedi gostovanje u Kaljariju, a u posljednjem kolu dočekuju Sampdoriju. S druge strane njihov glavni konkurent za titulu, ekipa Milana, ima dosta teži raspored. "Rosoneri" prvo dočekuju Fiorentinu pa gostuju u Veroni te ih nakon toga očekuje utakmica sa Atalantom. U posljednjem kolu Milano dočekuje ekipu Sasuola.