Leotar bez prave prilike u derbiju začelja: Važna tri boda Posušja u borbi za opstanak

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Posušja su na domaćem terenu slavili protiv ekipe Leotara rezultatom 2:0.

Posušje Leotar Premijer liga BiH 29. kolo Izvor: Facebook/HŠK Posušje

U derbiju začelja Posušje je na „Mokrom docu“ dočekalo ekipu Leotara te upisalo velika tri boda u borbi za opstanak. Posušje je ovom pobjedom preskočilo Leotar na tabeli te sada zauzima devetu poziciju sa 29 bodova odnosno dva boda više od ekipe iz Trebinja. Leotar nakon ovog poraza ima dva boda više od Rudara Prijedora koji se nalazi u zoni ispadanja.

Posušje – Leotar 2:0 (2:0)
/Pavković 13,38/

Utakmica je započela izmjenom u 35. sekundi kada je trener Leotara iz igre izveo Aleksu Medana, a ubacio Miljana Govedaricu kako bi zaobišao pravilo u broju mladih igrača koji moraju započeti utakmicu.

U sedmom minutu Posušje je zaprijetilo preko Daria Pavkovića, ali golman gostiju to brani. Pet minuta kasnije domaća ekipa stiže u vođstvo.

Pogriješio je Čubrilo koji je izgubio loptu, uslijedio je pas za Pavkovića koji je zaobišao golmana i pogodio za 1:0. Nastavila je domaća ekipa da napada, a odličnu priliku imao je ponovo Pavković koji je ovog puta promašio loptu.

U 21. minutu bilježimo odličnu intervenciju Dušana Puletića, a šutirao je Ivan Bešlić. U nastavku smo gledali uglavnom jednu ekipu na terenu, a nagrada za Posušje stigla je u 38. minutu. Maglica je ubacio sa desne strane, a Pavković zabio svoj drugi pogodak danas – 2:0.

Ekipa iz Trebinja nije uputila niti jedan udarac prema golu Posušja u prvom poluvremenu.

Na početku drugog dijela igre Posušje je moglo i do trećeg gola kada je Horić pogodio prečku. U 66. minutu velika gužva u šesnaestercu Leotara Maglica je bio u šansi, Puletić ponovo brani, a nakon nekoliko odbijenih lopti Leko se našao u nedozvoljenoj poziciji.

Leotar je prvu priliku na utakmici imao u 71. minutu kada je Paranos šutirao visoko preko gola.

Posušje u sljedećem kolu gostuju u Prijedoru kod ekipe Rudara dok Leotar igra sa Radnikom u Bijeljini.

HŠK Posušje: Horkaš, Milanović, Šuta, Bešlić, Landeka, Leko, Maglica, Serdarušić, Pavković, Lučić, Horić.

FK Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Paranos, Todorović, Dujaković, Santrač, Medan, Perišić, Sekulović, Čičba.