Ko će u m:tel Prvu ligu Federacije BiH: Sjajna posjeta u baražu, Stupčanica i Radnički blizu promocije

Blizu 3.000 gledalaca na prvim polufinalnim utakmicama doigravanja između šampiona drugih liga Federacije BiH.

Baraž za plasman u Prvu ligu Federacije BiH Izvor: Promo/NK Stupčanica Olovo

Fudbaleri Stupčanice i Radničkog iz Lukavca stigli su nadomak plasmana u m:tel Prvu ligu Federacije BiH.

Stupčanica je slavila kao gost protiv Iskre, dok je Radnički bio ubjedljiv na svom terenu u duelu sa Klisom iz Burutović Polja, klubom koji se prethodnih godina proslavio sjajnim izdanjima u Kupu BiH.

ISKRA - STUPČANICA 1:2 (0:0)
/Smajić 73, Karahmetović 82, Karamović 90+2/

Tim iz Olova nakon velikog preokreta u finišu meča porazio je Iskru u Bugojnom 2:1. U sjajnom atmosferi pred 1.200 gledalaca, u prvom poluvremenu dvoboja najboljih ekipa drugih liga "Zapad" i "Centar" nije bilo golova, da bi u 73. minutu domaći poveli pogotkom Smajića.

Ipak, u posljednjih deset minuta susreta dva puta se zatresla mreža bugojanskog drugoligaša. Gledaoce na stadionu "Jaklić" prvo je rastužio Karahmetović u 82. minutu, da bi Karamović u drugom minutu nadoknade donio veliku pobjedu svom timu.

Pogledajte slavlje igrača i navijača Stupčanice, koja je ove sezone bila prvoplasirana u grupi "Centar", gdje je iza sebe ostavila nekadašnje premijerligaše Bosnu iz Visokog i zenički Čelik.

RADNIČKI - KLIS 3:0 (1:0)
/Salihović 21, Ordagić 57, Murselović 81/

U drugom današnjem meču, u kojem su snage odmjerile najbolje ekipe na drugoligaškom "Sjeveru" i "Jugu" nije bilo toliko uzbuđenja kao u Olovu, ali jeste više navijača. Susret u Lukavcu posmatralo je 1.400 gledalaca, a Radnički je sigurnom igrom stigao do ubjedljivog trijumfa i jednom nogom već je zakoračio u viši rang.

Strijelci za Lukavčane bili su Salihović, Ordagić i Murselović.

Izvor: Promo/FK Radnički Lukavac

Podsjetimo, pobjednici polufinalnih susreta izboriće promociju u m:tel Prvu ligu Federacije BiH. Revanš susreti na programu su u nedjelju od 17.30.

Podsjetimo, plasman u m:tel Premijer ligu BiH iz m:tel Prve lige Federacije BiH izborio je konjički Igman, dok je prvoligaški status izgubio Tomislav iz Tomislavgrada.