Borac - Vojvodina prijateljska utakmica u Sloveniji 2022.

Golom Milana Vidakova Vojvodina upisala minimalan trijumf protiv banjalučkog Borca.

Borac - Vojvodina prijateljska utakmica u Sloveniji 2022. Izvor: Promo/FK Borac Banjaluka

Nenad Lalatović neće po dobrom pamtiti prvi meč na klupi Borca, jer je u prijateljskom meču odigranom u Slovenskim Konjicama doživio minimalan poraz od novosadske Vojvodine.

Nekadašnji Lalatovićev klub, sa kojim je prije dvije godine osvojio jedini trofej u trenerskoj karijeri (Kup Srbije), slavila je golom Milana Vidakova u 60. minutu.

Banjalučani su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, kada su u tri navrata opasno zaprijetili rivalu. Dva puta je gol Vojvodine pokušao da ugrozi Jovo Lukić, a jednom novajlija Darko Bodul, ali se rezultat u prvih 45 minuta nije mijenjao.

U nastavku su oba trenera isprobala nove jedanaestorke, a u takvom odnosu snaga bolje su se snašli Vojvođani i preko već pomenutog Vidakova stigli do pobjede.

Pogledajte gol odluke...

U drugom poluvremenu viđeno je i malo nervoze na terenu, kao i nekoliko kartona. U timu iz Novog Sada najbolji igrač Veljko Simić nakon duela sa Aleksandrom Subićem zaradio je drugi žuti, odnosno crveni karton, pa nije završio meč.

Lalatović je u prvih 45 minuta isprobao sljedećih 11 igrača: Pavlović, Vojnović, Spremo, Gajić, Andrić, Piščević, Popara, Tatar, Meleg, Zakarić i Lukić, dok su u nastavku još igrali Lakić, Lazić, Milojević, Bošnjak, Mols, Begić, Čavić, Mrkaić, Kulašin, Subić, Grgić i Šušić.

Detalje susreta potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

Nakon današnjeg susreta, banjalučki tim imaće još tri test meča u Sloveniji - protiv Celja (23. juna), Gorice (26. juna) i Radničkog 1923 (28. juna).

19:54

90' - Kraj utakmice

19:41

77' - Isključen Simić

Duel, a zatim i rasprava Subića i Simića. Fudbaler Borca dobio je udarac, a zatim prigovorio rivalu, zbog čega je zaradio žuti karton, dok je Simić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa će Vojvodina, pa je morao na klupu.

S obzirom da se radi o prijateljskom meču, zamijenio ga je Vukčević, koji je već igrao u prvom poluvremenu, tako da Vojvođani neće igrati sa igračem manje.

19:34

70' - Vojvodina blizu drugog gola

Bila je Vojvodina sada blizu drugog gola. Pokušali su Bastajić, čiji šut je odbranio Lakić, a onda i Simić, ali je odbrana Borca uspjela da izblokira ovaj pokušaj.

19:32

69' - Novi žuti karton

Još jedan grub start fudbalera Vojvodine, Simić je sada zaradio javnu opomenu.

19:29

66' - Čavić pada u šesnaestercu Vojvodine

Opasan napad Borca, ali Čavić nije uspio da izdrži duel sa protivničkim igračem, pao je u šesnaestercu rivala i prilika je propala.

19:25

60' - GOOOL! Vojvodina vodi

Odlična akcija Novosađana, "zaspala" je odbrana "crveno-plavih", Milan Vidakov se na kraju odlično snašao pred golom Borca i pogodio za 0:1.

19:21

57' - Dva žuta kartona u kratkom razdoblju

"Zakuvalo" se na terenu, vidjeli smo prvi, a nedugo zatim i drugi žuti karton na utakmici.

Prvo je u sudijsku bilježnicu upisan Borčev Grgić, a 30-ak sekundi kasnije "požutio" je i fudbaler Vojvodine Jelenković.

19:13

50' - Pritisak Vojvodine na startu nastavka

Tim iz Novog Sada preuzeo je terensku inicijativu na startu drugog poluvremena, lopta je više u posjedu "crveno-bijelih", ali za sada nema uzbuđenja pred Lakićevim golom.

19:11

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

U nastavku, treneri oba tima na teren su izveli novih 11 igrača.

BORAC: Lakić, Lazić, Milojević, Bošnjak, Mols, Begić, Čavić, Mrkaić, Kulašin, Subić, Grgić (70. Šušić).

VOJVODINA: Carević, Jeličić, Jelenković, Đorđević, Bjeković, Busnić, Bastajić, Simić, Vidakov, Ivanović, Milošević.

18:51

- kraj prvog poluvremena -

18:50

43' - Gužva pred golom Vojvodine

Dva puta su zaprijetili fudbaleri Borca, prvo Zakarić, a onda i Lukić, ali u gužvi nisu uspjeli da pronađu put do protivničke mreže.

18:41

35' - Konačno prilika i za Vojvodinu

Sada lijepa akcija i konačno prijetnja Vojvodine. Nikolić je ipak šutirao sa distance pored gola.

18:41

33' - Ponovo prijeti Lukić

Još jedna dobra prilika za Borac, koji je mnogo konkretniji od Novosađana. Ponovo je Lukić bio pred golom Vojvodine, ali nije uspio da lobuje istrčalog golmana Simića. I dalje nema promjene rezultata.

18:35

28' - Pokušaj Tatara

Još jednom prijete Banjalučani, Tatar se našao u dobroj poziciji, ali nema promjene rezultata. Igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca.

18:28

24' - Bez prilika

Polovina prvog dijela igre je iza nas, nema većih uzbuđenja.

18:11

6' - Zamalo vođstvo Borca

Imala je Vojvodina sada sreće. Bio je to sjajan pokušaj Jove Lukića, ali mladi golgeter Borca nije uspio da pogodi cilj. Prva ozbiljna šansa na meču.

18:05

1' - Počeo je susret