Partizanov spas u 97. minutu - penali izvukli crno-bijele: Radnički dao 3 gola i dominirao, ali bod ide za Beograd!

Dramatična utakmica u Nišu završena je neriješenim rezultatom poslije mnogo obrta!

radnički partizan 3 3  Izvor: MN PRESS

Nakon mnogo drame, Radnički i Partizan su remizirali na Čairu rezultatom 3:3 u meču drugog kola Superlige Srbije!

Počelo je loše za  Partizan, koiji je primio gol u drugom minutu.

Nakon prekida koji je izveden gotovo sa polovine terena, najbolje se u kaznenom prostoru snašao Bojan Mlađović, koji je udarcem glavom savladao neodlučnog Nemanju Stevanovića.

Isti igrač je desetak minuta kasnije omogućio Partizanu da dođe do egala.

Napravio je veliki kiks na ivici kaznenog prostora i potpuno nepotrebno oborio Igora Vujačića koji je napuštao šesnaesterac. Sudija Trifković je pokazao slobodan udarac za Partizan, ali je VAR tehnologija pomogla. Javljeno je da je prekršaj napravljen u kaznenom prostoru, što je i bio slučaj, pa je Bibars Natho sa bijele tačke "vratio stvari na početak".

Ekipa Tomislava Sivića je vratila vođstvo na startu drugog dijela. Krilni fudbaleri su zamijenili strane, a Jovanović počeo da muči rezervistu Šehovića koji je igrao desnog beka. Nakon jedne takve akcije Dimić je donio novu prednost domaćima.

Samo nekoliko minuta kasnije, u strijelce se upisao i Jovanović. Ovog puta je centaršut išao sa desne strane napada Radničkog, a na drugoj stativi je krilni fudbaler bio neometan pri hvatanju voleja, za 3:1, pa je djelovalo da Radnički ide ka velikoj pobjedi.

Ipak, Partizan se izvukao. Slobodan Urošević je sjajnim udarcem sa distance smanjio rezultat i dao nadu crno-bijelima da mogu da ostanu neporaženi, što se na kraju i obistinilo.

Bojan Mlađović je u petom minutu nadoknade oborio Aleksandra Lutovca, a Rikardo Gomeš u 97. minutu meča donio rezultatsko poravnjanje i bod za Partizan. Najbolji napadač Superlige za prethodnu sezonu postavio je konačnih 3:3!