Burna izjava trenera Radničkog nakon meča sa Partizanom: "Ovaj drugi penal sigurno nije bio!"

Trener Radničkog iz Niša Tomislav Sivić dao je izjavu nakon derbija protiv Partizana.

trener radničkog nakon utakmice sa partizanom Izvor: Arena Sport/Screenshot

Fudbaleri Radničkog i Partizana remizirali su u Nišu, a trener domaćeg tima Tomislav Sivić bio je veoma ljut nakon tog susreta. Iskusni strateg je u prvoj izjavi nakon derbija drugog kola prokomentarisao cijeli meč protiv crno-bijelih, uz poseban osvrt na penale.

Iako je istakao da tokom posljednjih šest meseci, od kako se vratio u srpski fudbal, ne komentariše suđenje, danas je to morao da uradi. Sivić tvrdi da drugi penal za Partizan sigurno nije postojao!

I pored toga što je njegov tim vodio 3:1, a nije stigao do pobjede, on je zadovoljan predstavom koju su prikazali i smatra da je teško igrati kada protivnik dobija koliko god mu je potrebno!

"Ja sam zadovoljan šta je moj tim pokazao. U šest dana smo odigrali utakmice protiv dva najbolja tima i na najbolji način smo prezentovali ono što hoćemo da radimo u predstojećoj sezoni. Mislim da smo zaslužili pobjedu. Nisam za šest mjeseci rekao riječ o sudijama, ali je teško kada znate da će protivnik imati jedan, dva, tri penala, koliko mu je potrebno. To je jako teško apsorbovati. Čestitam mojim igračima. Odigrali smo sjajnu utakmicu i treba da se bavimo fudbalom kako nam se ovo više ne bi dešavalo. Čestitam i Partizanu, želim im sve najbolje. Mislim da su penali suviše lagano svirani, ovaj drugi sigurno nije bio. Niti se gleda VAR... Dosta sam svjež u ovim stvarima, nisam naviknut. Volio bih da vidim da li bi se sviralo za Radnički u istoj situaciji", zaključio je Sivić.

Podsjećamo, Partizan je do boda u nišu stigao pogotkom Rikarda Gomeša sa bijele tačke u 97. minutu, a prije toga je i Bibars Natho u 13. minutu na isti način postigao gol za 1:1.

Pogledajte izjavu trenera Radničkog:

Pogledajte

01:13
Tomislav Sivić o penalima za Partizan
Izvor: TV Arena sport

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!