sloga meridian borac uživo

Novi šamar za Borac! Crveno-plavi prosuli pobjedu za dva minuta – samo bod protiv Dobojlija!

Borac je imao prednost od dva gola protiv debitanta u m:tel Premijer ligi BiH, ali ni to nije bilo dovoljno da upiše pobjedu.

sloga meridian borac uživo  Izvor: MONDO/David Pavlović

Novi šamar za Borac!

Poslije eliminacije od B36 Toršavna iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu, crveno-plavi su željeli da u Modriči protiv Sloge, koliko-toliko, zaliječe rane, ali u tome nisu uspjeli.

Imali su na ulasku u posljednjih 30 minuta prednost od dva gola (0:2), ali nije to bilo dovoljno da se upiše pobjeda u duelu sa debitantom u bh. eliti:

SLOGA MERIDIAN – BORAC 2:2 (0:2)
/Stevanović 60, Milaković 62 - Vojnović 5, Meleg 16/

Sve dobro što je tim Nenada Lalatovića izgradio u prvih 16 minuta meča, srušilo se kao kula od karata u drugom poluvremenu – i to za samo dva minuta!

Dva prekida, u petom i 16. minutu, bila su dovoljna Borcu da postigne isto toliko pogodaka. Prvo je poentirao Aleksandar Vojnović nakon kornera Dejana Melega, a onda je i sam ofanzivni vezista Borca, koji je na ovom meču bio kapiten, pogodio mrežu Dobojlija nakon odlično izvedenog slobodnog udarca.

Na ulasku u posljednju trećinu utakmice, na semaforu je bio ispisan rezultat 0:2 i činilo se da Borac vodi utakmicu u željenom smjeru.

A onda – šok! Za samo dva minuta, ekipa Zorana Ćurguza postigla je dva pogotka, preko Uglješe Stevanovića i kapitena Aleksandra Milakovića, i ostavila crveno-plave bez planiranog cijelog plijena na startu sezone.

Imao je Borac, nakon tog šoka, još nekoliko udaraca ka golu domaćih, ali najveći krivac što jedan bod ostaje Slogi jeste njen čuvar mreže Dario Đulčić, koji je "spustio roletnu" u finišu meča.

U drugom kolu, Borac će u Novom Gradu ugostiti Sarajevo, dok će Sloga na ovom stadionu biti domaćin Leotaru.

SLOGA MERIDIAN: Đulčić, Hasanbegović, Đorić, Milaković (od 63. Baštić), Čolić (od 46. Šaula), Stapić, Ristić (od 46. Zajić), Stevanović, Dadić, Starčević (od 46. Janković), Bilal (od 25. Popara). Trener: Zoran Ćurguz.

BORAC: Ćetković, Andrić (od 74. Ćorić), Vojnović, Lazić, Spremo, Piščević, Begić, Kulašin (od 62. Zakarić), Meleg, Tatar, Mrkaić (od 62. Lukić). Trener: Nenad Lalatović.

NAJAVA UTAKMICE

Poslije bolne eliminacije sa evropske scene, o kojoj je emotivno govorio trener Nenad Lalatović, fudbaleri Borca okreću se nastupima u domaćim takmičenjima.

Prvi rival, na startu m:tel Premijer lige BiH, biće dobojska Sloga Meridian koja ove godine debituje u bh. eliti, a sa kojom je banjalučki premijerligaš zamijenio domaćinstvo u prvom kolu.

Crveno-plavi bi evropske rane donekle mogli da zaliječe uspješnim startom u prvenstvu, ali i Dobojlije imaju svoju računicu, ističući, ipak, u najavi meča da bi im "bilo lakše u ovom duelu da je Borac preskočio prvu evropsku prepreku".

Obzirom na infrastrukturne radove na dobojskim "Lukama", Sloga Meridian će igrače Borca ugostiti na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči, a početak je zakazan za 20.00 časova.

Ostanite uz MONDO, pratićemo ovaj meč uživo!

21:55

Kraj

Završen je meč u Modriči, Sloga Meridian i Borac su remizirali rezultatom 2:2.

21:53

90+6' - Piščević!

Ponovo je Đulčić ukrotio jedan udarac Borca, ovog puta je glavom pokušao Piščević.

21:51

90+4' - Nova odbrana Đulčića!

Sada je šutirao Begić, ali ponovo je na mjestu "jedinica" domaćeg sastava.

21:47

Igraće se sedam minuta nadoknade

21:45

88' - Spremo!

Pokušao je lijevi bek Borca na suprotnoj stativi da pronađe Lukića ili Zakarića, ali je golman Sloge bio oprezan.

21:39

81' - Šansa za Lukića!

U odličnoj prilici je bio Lukić, ali nije reagovao na pravi način!

Centrirao je Ćorić, a napadač Borca je umjesto da pogodi mrežu, praktično - izbacio loptu iz gola!

Žuti karton za golmana Sloge.

21:36

Još deset minuta do kraja

21:35

Žuti karton za Jankovića

21:35

78' - Zakarić!

Sada je i Zakarić oprobao udarac, ali i on, kao i Meleg nešto ranije, pogađa dobro postavljenog golmana Dobojlija.

21:31

74' - Izmjena u Borcu

Umjesto Andrića, na terenu je Ćorić.

21:29

72' - Meleg!

Iz prve je Meleg sada šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Đulčić bio dobro postavljen.

21:27

70' - Stevanović!

Sloga diktira tempo i mnogo je bolja u ovim trenucima protiv šokiranog Borca!

Stevanović je bio u novoj prilici, ali je iskosa sa desne strane šutirao u Ćetkovića.

21:20

62' - GOOOOL, 2:2!

Kakav šok za Borac, Sloga je izjednačila, i trener Borca odmah reaguje, na terenu su Lukić i Zakarić!

Nakon jednog centaršuta Jankovića, Milaković je udarcem glavom postigao gol za 2:2!

Odmah potom, Sloga je izvršila posljednju promjenu, na terenu je Baštić umjesto Milakovića.

21:18

60' - GOOOOL, 1:2!

Sloga je smanjila zaostatak!

Zajić je proigrao Stevanovića, a ovaj pogodio mrežu iza leđa nemoćnog Ćetkovića!

21:10

52' - Prebrza lopta za Kulašina

Odigrao je Meleg pas u prostor za mladog krilnog napadača Banjalučana, ali je čuvar mreže Dobojlija prije stigao do te lopte.

21:07

50' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobio ga je Dadić nakon prekršaja nad Kulašinom.

21:02

Počelo je drugo poluvrijeme

21:02

Trostruka promjena kod Dobojlija

Umjesto Čolića, Starčevića i Ristića, na terenu su Šaula, Janković i Zajić.

20:47

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Modriči, Borac vodi protiv Sloge Meridian rezultatom 0:2.

20:46

45' - Stativa Mrkaića!

Odlična prilika za Borac u posljednjem minutu prvog poluvremena!

Kulašin je uputio prizeman centaršut sa desne strane u srce šesnaesterca Sloge, na loptu je natrčao Mrkaić, šutirao, ali pogodio stativu!

20:39

37' - Meleg pored gola!

Moglo je da bude 0:3 za crveno-plave!

Pleo je Borac mrežu oko gola gostiju, kombinovali su Andrić i Kulašin, da bi na kraju lopta stigla do Melega koji je sa desetak metara šutirao tik pored lijeve stative gola Sloge!

20:30

28' - Bilo je opasno pred golom Borca!

Imala je Sloga sada dobru šansu pred golom Banjalučana!

Milaković je izveo korner, Mrkaić promašio loptu koja je iznenadila Poparu koji iz dobre pozicije slabo šutira preko gola.

20:29

28' - Prvi pokušaj Sloge

Izveo je Đorić jedan slobodnjak iz velike udaljenosti, ali je ta lopta bila lak plijen za Nikolu Ćetkovića.

20:26

25' - Bilal ne može da nastavi meč

Prvotimac Sloge Meridian zbog povrede napušta igru, a umjesto njega na terenu je Nikola Popara.

20:25

23' - Slab pokušaj Mrkaića

Centrirao je Kulašin sa desne strane, ali Mrkaić pred golom Dobojlija nije uspio da zahvati loptu glavom na željeni način.

20:18

16' - GOOOOOL!

Drugi gol Borca - i to kakav! Strijelac je Meleg!

Ofanzivni vezista izveo je slobodan udarac na 20-ak metara od gola i sjajno pogodio!

20:16

Borac dočekuje Sarajevo na "Mlakvama"

Inače, u prenosu meča iz Modriče saopštenno je da će Borac prvi domaći meč u novoj sezoni, protiv Sarajeva sljedeće nedjelje, odigrati na stadionu "Mlakve" u Novom Gradu.

20:13

10' - Izblokiran je Meleg

Poslije napada Borca po desnoj strani, Meleg je gađao, ali je odbrana Dobojlija izblokirala taj pokušaj.

20:11

9' - Stižu i Lešinari

U ovim trenucima, na tribine stadiona u Modriči ulaze i najvatrenije pristalice Borca.

20:08

5' - GOOOOOL!

Poveo je Borac od petog minuta, strijelac je Vojnović!

Dejan Meleg je izveo korner sa desne strane, Nedeljko Piščević prebacio loptu na lijevu, a tamo je "pala na nogu" Aleksandra Vojnovića koji postiže prvi gol za Borac u novoj premijerligaškoj sezoni!

20:05

3' - Bez opasnosti po gol Sloge

Dejan Meleg je izveo jedan slobodan udarac sa lijeve strane, na drugoj stativi loptu je u sredinu pokušao da vrati Darko Lazić, ali je još ranije napustila granice terena, tako da nije bilo opasnosti po gol Dobojlija.

20:01

1' - Počela je utakmica!