Partizan opet nije pobijedio: Crno-bijeli razočarali u Humskoj, TSC lako odnio bod!

Razočaravajući rezultat za navijače Partizana.

Partizan - TSC 0:0 Izvor: MN PRESS

Partizan je upisao drugi superligaški kiks u nizu, a bod iz Humske odnio je TSC - 0:0.

Nakon dramatičnog meča u Nišu na kojem se crno-bijeli stigli do izjednačenja tek u 97. minutu, Partizan je još jednom propustio priliku da osvoji cijeli plijen. Ovog puta je, za razliku od meča na Čairu, Partizan nije uspijevao da ozbiljnije ugrozi gol protivnika.

Vjerovatno najbolji pokušao bio je Uroševićev volej iz finiša prvog dijela meča, kada je Ilić dobro zahvaćenu loptu sproveo na stativu, a zatim u korner. I umjesto da takav pokušaj bude stimulans crno-bijelima za drugi dio meča, tim iz Humske je bio prilično letargičan pred svojim navijačima. Bez impulsa, bez ogromne želje koja je bila simbol Stanojevićevog Partizana, srpski vicešampion je sporadično prilazio golu.

Ozbiljno organizovana ekipa Žarka Lazetića perfektno je bila pozicionirana ispred svog gola, a svaki od šuteva crno-bijelih lako je zaustavljen. Nekada su to radili defanzivci koji su se bacali u blok, a nekada sjajni Veljko Ilić (19) koji je za samo tri meča izrastao u startera tima iz Bačke Topole.

Upravo zahvaljujući njegovoj dobroj partiji, Partizan može da žali što večeras u Humskoj nije bilo golova, iako su na terenu bili bolji rival. Posebno u drugom poluvremenu, kada su se gosti odlučili samo za defanzivu i čuvanje zlata vrijednog boda.

U narednom kolu Partizan će imati još jedan težak zadatak, pošto ekipi Ilije Stolice slijedi gostovanje u Novom Pazaru. Ekipa koja u prva tri kola nije osvojila ni bod - a po tome su jedinstveni u ligi, moraće da se "vadi" protiv favorita na terenu koji je uvijek neugodan gostima iz Beograda. Četvrto kolo donijeće i derbi u Nišu, gdje TSC gostuje Radničkom.

Partizan: Stevanović - Lutovac, Saničanin, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Andrade - Terzić, Natho, Belić - Gomeš

TSC: Ilić - Cvetković, Antonić, Ćalušić, Stojković - Kuveljić, Stojić - Jovanović, Đakovac, Ratkov - Vukić