Borac Sarajevo prenos uživo

Crveno-plavi su doživjeli bolan poraz u derbiju drugog kola m:tel Premijer lige BiH.

Borac Sarajevo prenos uživo Izvor: Mondo/Slaven Petković

U derbiju drugog kola m:tel Premijer lige BiH, Borac - Sarajevo 1:3.

Tako tim Nenada Lalatovića ni u drugoj prvenstvenoj utakmici u ovoj sezoni nije uspio da zabilježi pobjedu.

Sa druge strane, Feđa Dudić je ove nedjelje debitovao na klupi bordo tima i već u prvom meču u novom klubu uknjižio veliki trijumf za sticanje ogromne doze samopouzdanja za nastavak sezone.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, iako su i jedni i drugi imali svoje šanse - Borac preko Momčila Mrkaića koji je u tri navrata pokušao da ugrozi Belmina Dizdarevića, dok je na drugoj strani najopasniji bio Hamza Čataković.

Inače, sva četiri gola na "Mlakvama" plod su velikih grešaka, a prva se desila u 47. minutu, kada je Nedeljko Piščević izgubio loptu na sredini terena, poslije čega je "sijevnula" kontra koju je u gol pretvorio Dal Varešanović.

Ekspresno je Borac zatresao mrežu, učinio je to Goran Zakarić, ali je zbog igranja rukom taj gol poništen, da bi do "poravnanja" crveno-plavi stigli u 70. minutu.

Pobjegao je Momčilo Mrkaić Andreju Đokanoviću, a potom prevario Belmina Dizdarevića koji je pogrešno intervenisao.

Samo sedam minuta, ipak, bilo je potrebno gostima da ponovo povedu. Mrežu crveno-plavih ovog puta je pogodio Rijad Kobiljar, postigavši gol nakon slabe komunikacije Dine Ćorića i Nikole Ćetkovića, koji je u 87. minutu, poslije poigravanja, praktično poklonio treći gol Sarajevu.

BORAC: Ćetković, Mrkaić, Gajić, Vojnović, Subić, Andrić (od 57. Ćorić), Meleg, Popara (od 57. Begić), Tatar, Piščević (od 82. Predragović), Zakarić (od 53. Kulašin). Trener: Nenad Lalatović.

SARAJEVO: Dizdarević, Đokanović, Mujakić, Musa, Tomašević, T. Ramić (od 63. Kapić), Čirjak, Čataković (od 63. Ikić), Varešanović (od 82. Ahmetović), Džafić (od 71. Kobiljar), Mulahusejnović (od 82. I. Ramić). Trener: Feđa Dudić.

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:54

Kraj

Završen je meč u Novom Gradu, Sarajevo je trijumfovalo nad Borcem rezultatom 1:3.

18:52

Lešinari napuštaju tribine prije kraja utakmice!

Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

18:50

Igraće se još četiri minuta u Novom Gradu

18:48

87' - GOOOOL, 1:3!

Sarajevo je pred pobjedom u Novom Gradu, novi gol bordo tima!

Poigravao se Ćetković pred golom - prvi put je prevario Ahmetovića, drugi put ne, a potom je lopta stigla do Ikića koji pogađa praznu mrežu!

18:42

82' - Mijenja i Lalatović

Izašao je Piščević, u igri je Predragović.

18:42

82' - Izmjene u Sarajevu

Umjesto Varešanovića i Mulahusejnovića, na terenu su Ahmetović i I. Ramić.

18:38

77' - GOOOL, 1:2!

Sarajevo ponovo vodi protiv Borca, ovog puta je strijelac Kobiljar!

Pobjegao je rezervista gostiju Borčevoj odbrani, pokušao je da ukliže Ćorić, ali bezuspješno, poslije čefa ofanzivac Sarajeva vara Ćetkovića i ponovo dovodi svoj tim u vođstvo!

18:34

74' - Žuti karton za Čirjaka

18:30

70' - GOOOOOL, 1:1!

Mrkaić je izjednačio!

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Odličnu dubinsku loptu je poslao Gajić, a Mrkaić nakon "bijega" odbrani matirao Dizdarevića!

Odmah nakon toga, umjesto Džafića, Dudić na teren šalje Kobiljara.

18:29

68' - Piščević preko gola!

Namjestio se Borčev vezista na udarac na kapici šesnaesterca, lopta je završila preko prečke, a Mujakić ju je skrenuo u korner. Nakon udarca iz ugla, nije bilo opasnosti po gol Sarajeva.

18:24

64' - Žuti karton za Mujakića

18:23

"Dupla" promjena i kod gostiju

Umjesto Čatakovića i T. Ramića, na terenu su Ikić i Kapić.

18:22

18:22

62' - Loš udarac Čirjaka

Probao je Frane Čirjak udarcem po zemlji da ugrozi gol Borca, ali je bio neprecizan.

18:17

Dvostruka promjena u Borcu

Izašli su Popara i Andrić, u igri su Begić i Ćorić.

18:17

56' - Žuti karton za Piščevića

U međuvremenu, umjesto Zakarića na terenu je Kulašin.

18:10

48' - Poništen gol Zakarića!

Ekspresno je Borac uzvratio, zatresao mrežu Sarajeva preko Zakarića, ali je krilni napadač Borca prilikom prijema lopte igrao rukom, pa je gol poništen!

18:08

47' - GOOOOOL, 0:1!

Poveo je bordo tim golom Varešanovića!

Oduzeo je igrač Sarajeva loptu Piščeviću na sredini terena i sjajno pogodio!

18:05

46' - Nastavljena je utakmica

18:02

Još fotografija iz prvog poluvremena!

17:55

Na utakmici je i bivši trener Borca!

Okršaj Borca i Sarajeva sa tribina "Mlakvi" gleda i nekadašnji trener crveno-plavih Darko Vojvodić, koji je ovog ljeta imenovan za novog stratega Novljana.

17:49

Kraj prvog poluvremena, Borac - Sarajevo 0:0

17:49

45+3' - Sjajna odbrana Ćetkovića!

Odlična reakcija golmana Borca!

Džafić je duboko u nadoknadi izveo slobodan udarac sa 18 metara od gola, ali je Ćetković bio odlično postavljen!

17:46

Igraće se tri minuta sudijske nadoknade

17:44

43' - Žuti karton za Subića zbog starta nad Čatakovićem

17:41

40' - Dudić dobija žuti karton

Zbog prigovora na jedan dosuđeni faul u korist Borca, "požutio" je strateg gostujućeg tima. To je bila prva javna opomena na ovoj utakmici.

17:37

17:36

35' - Džafić!

Varešanović je centrirao sa desne strane, pronašao Džafića u sredini, a ovaj šutirao visoko preko gola.

17:33

31' - Dizdarević spašava Sarajevo!

Još jedan opasan udarac Mrkaića, golman Dizdarević je spasio Sarajevo!

Goran Zakarić je izveo udarac iz ugla, Momčilo Mrkaić je probao glavom, ali je čuvar mreže bordo tima krajnjim naporom na gol-liniji uspio da interveniše!

Nešto ranije, dosuđen je slobodnjak za Borac, zbog kojeg je kod četvrtog sudije protestovao trener Sarajeva.

17:30

17:27

26' - Nastavljen je meč

17:26

25' - U toku je pauza za osvježenje

17:26

24' - Novi pokušaj Čatakovića!

Nakon jedne lopte upućene sa polovine terena, zaboravila je odbrana Borca na Čatakovića koji je uspio da zahvati loptu, šutira, ali nije bio precizan.

17:23

22' - "Mlak" udarac Varešanovića

Moglo je da bude opasno po gol Borca...

Varešanović je kontrolisao loptu na desnoj strani, prevario čuvara, a zatim slabo šutirao - direktno u Ćetkovića.

17:20

18' - Ćetković brani udarac Čatakovića!

Čataković je izveo slobodan udarac sa desne strane, ali je Ćetković uspio da ukroti taj pokušaj.

17:16

14' - Ponovo je Mrkaić u prilici!

Nova prilika za crveno-plave!

Meleg je sada izveo slobodan udarac, ponovo je lopta pala na glavu Mrkaića, ali je ponovo "za dlaku" bio neprecizan!

17:15

17:13

12' - Mrkaić!

Sjajna prilika za Borac, prva na ovom meču!

Dejan Meleg je izveo korner sa desne strane, Momčilo Mrkaić šutirao glavom, ali je lopta prošla tek nekoliko centimetara preko gola!

17:12

11' - A ne razlikuje se ni Dudić

17:10

9' - Lalatović ne miruje...

17:06

4' - Pokušaj Čatakovića

Prvi udarac ka golu imao je Hamza Čataković, šutirao je iz daljine, međuutim nije bilo opasnosti po gol Nikole Ćetkovića.

17:04

17:01

1' - Počela je utakmica!

Početnih 11 bordo tima izgledaće ovako:

Dizdarević, Đokanović, Mujakić, Musa, Tomašević, T. Ramić, Čirjak, Čataković, Varešanović, Džafić, Mulahusejnović.

16:05

Startna postava Borca

Za Borac, današnju utakmicu će početi: Ćetković, Mrkaić, Gajić, Vojnović, Subić, Andrić, Meleg, Popara, Tatar, Piščević i Zakarić.

16:03

Navijač Veleža na derbiju Borca i Sarajeva!

Zvuči čudno, ali je zaista tako!

Na tribinama stadiona "Mlakve" svoje mjesto zauzeo je i jedan navijač "rođenih". Kako nam je rekao, porijeklom je iz Novog Grada, ali da već dugo godina živi u Čikagu. Kaže da je došao na ovaj meč jer voli fudbal i kako bi podržao bivšeg trenera Mostaraca Feđu Dudića.