Borac prije 2.5 godine posljednji put izgubio domaći meč od Sarajeva! Banjalučane srušila sadašnja uzdanica! FOTO, VIDEO

Derbi drugog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Borca i Sarajeva igra se u nedjelju (17.00, TV Arena sport) u Novom Gradu.

Benjamin Tatar donio posljednju gostujuću pobjedu FK Sarajevo protiv FK Borac (FOTO, VIDEO) Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Jedan od najvećih bosanskohercegovačkih derbija u posljednjih par decenija zbog rekonstrukcije terena na Gradskom stadionu u Banjaluci, koja će trajati još mjesec i po dana, biće igran na novogradskom stadionu "Mlakve".

Iz banjalučkog tabora su najavili da će "dati 200 % za klub, dres i ovaj grad", dok su Sarajlije "uz svo poštovanje Borcu naglasile da će ići na pobjedu u sutrašnjoj utakmici".

Borac nije poražen u posljednjih šest međusobnih mečeva protiv "bordo" kluba, a posljednju domaću utakmicu izgubio je prije 2.5 godine u Banjaluci (0:2).

Junak tog susreta, koji je obilježio i prekid zbog nestanka struje usljed kvara na reflektorima, bio je Benjamin Tatar, koji će u nedjelju na "Mlakvama" predvoditi napad crvenog-plavih.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Tada je Tatar pred oko 10.000 gledalaca na Gradskom stadionu najprije u finišu prvog poluvremena savladao tadašnjeg golmana crveno-plavih Mladena Lučića, a potom je u 72. minutu majstorski "ovjerio" pobjedu sarajevske ekipe.