Fudbaleri Borca golom Tatara savladali Igman i osvojili nova tri boda u m:tel Premijer ligi BIH!

Borac Igman Konjic prenos uživo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Banjalučki Borac upisao je minimalnu, ali važnu pobjedu u Premijer ligi BIH.

Golom Benjamina Tatara u četvrtom minutu sudijske nadoknade Borac je savladao Igman 1:0 i upisao nova tri boda u prvenstvu.

Imao je Borac inicijativu i više prilika, Ćeman je u par navrata bio heroj gostujuće ekipe, defanzivci Igmana u jednom trenutku su izbili i loptu sa gol-linije, ali su Banjalučani tek u nadoknadi stigli do pobjedonosnog pogotka.

Benjamin Tatar je dva puta pogađao ove sezone, oba puta protiv Toršavna u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, a sada se upisao u strijelce i u prvenstvu.

Krilni igrač Borca dobro je ispratio okomitu loptu i iskoristio nesmotrenost gostujućih defanzivaca da ju uzme i namjesti se na udarac, a potom pogodio mrežu za 1:0.

Borac je tako krunisao ofanzivu koja je trajala čitavo drugo poluvrijeme, a trener Nenad Lalatović nakon sat vremena igre pojačao je napad uvođenjem drugo napadača - Jove Lukića.

Mrkaić je bio taj koji je bio najbliže golu tokom ovog meča, ali nije ga htio gol, Ćeman mu je odbranio dobru šansu u prvom poluvremenu, u drugom je propustio nekoliko izglednih šansi, ali je odbrana Igmana ipak kapitulirala.

Gosti su posljednjih desetak minuta bili u brojčanom zaostatku, pošto je Dupovac dobio drugi žuti karton zbog odugovlačenja vremena.

Branili su se fudbaleri Igmana i pokušavali da naprave nešto iz kontranapada, dijelilo ih je nešto više od 60 sekundi do remija, ali ipak nisu izdržali.

Crveno-plavi tako su stigli do druge vezane pobjede, a Igman ostaje na dva poraza iz isto toliko utakmica.

Sloga Meridian - Zrinjski

Tok utakmice Borac - Igman možete pratiti klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Standings provided by SofaScore LiveScore

18:58

KRAJ

18:56

GOOOOL! BORAC - IGMAN 1:0!

90+4' - BORAC VODI 1:0. Nakon greške odbrane gostiju lopta je došla do Tatara koji se namjestio na ivici šesnaesterca, a ond aposlao loptu u donji lijevi ugao za vođstvo Borca 1:0!

18:51

Crveni za Dupovca!

Defanzivac Igmana dobio je drugi žuti i  crveni karton zbog odugovlačenja. Borac će u pet minuta sudijske nadoknade imati igrača više.

18:43

Ponovo šansa za Mrkaića!

83' - Nova prilika za Mrkaića, ušao je u šesnaesterac, pokušao da obiđe Ćemana, ali je otišao previše udesno, nakon čega nije mogao da pogodi gol

18:42

MRKAIĆ!

81' - U dobroj se prilici našao napadač Borca, ali je sa nekih 7-8 metara šutirao glavom preko gola

18:40

"Sjevnula" kontra Igmana

79' - Andrić je izgubio loptu i tako omogućio kontru gostiju, nakon koje Ramić glavom šutira pored gola

18:32

Izmjene u Igmanu

Trener igmana iskoristio je pauzu za osvježenje za izmjene. Umjesto Hrelje i Hebibovića u igri su Kašić i Ćubara.

18:31

Pavlović brani!

69' - Praktično dve prilike za goste u samo par sekundi, prvo su se spetljali gosti na petercu poslije ubacivanja Bešagića, a onda je Pavlović boksovao, potom i uhvatio loptu nakon snažnog udarca Hebibovića

18:27

Tatar!

67' - Nakon kornera koji je izveo Meleg lopta se odbila do Tatara koji šutira iz prve sa desetak metara, ali pored gola!

18:26

Lalatović pojačao napad!

65' - Umjesto Kulašina u igri je drugi klasični napadač, Jovo Lukić!

18:25

Jakupović probao šut

65' - Daleko do gola završila je lopta poslije pokušaja Jakupovića!

18:23

Meleg šutira pored gola

62' - Meleg je pokušao sa 20-ak metara ali je loše zahvatio loptu i ona završava pored gola. u međuvremenu je Ćeman zaradio žuti karton.

18:19

Begić izblokiran!

58' - Nova opasnost pred golom gostiju, Kulašin je vratio povratnu za Begića koji je šutirao, ali je njegov pokušaj sa nekih 14 metara izblokiran

18:15

KULAŠIN!

55' - Kulašin se našao sam ispred Ćemana, ali golman Igmana brani njegov šut. Odlična je to prilika bila za Borac!

18:14

Kontra gostiju

54' - Hebibović je dobro prošao po desnoj strani, ali njegov prizemni centaršut završava direktno u rukama Pavlovića

18:13

GAJIĆ!

51' - Štoper Borca je dobro skočio poslije ubacivanja Melega iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan glavom, lopta je ostala u terenu, ali skroz desno kod kornera

Borac ponovo zaprijetio

45+2' - Ćorić je centrirao sa poprečne linije, ali Zakarić nije uspio da pogodi loptu, a ni Mrkaći potom nije uspio da je najbolje zahvati i propala je dobra šansa za crveno-plave

17:47

Dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu

17:46

Igman se spasio!

43' - Vrlo dobra prilika za domaće, ali je Bešagić nakon greške Ćemana uspio da izbije loptu praktično sa gol-linije i spasi svoju ekipu.

17:45

"Lešinari" ne zaboravljaju Oluju

Navijači Borca odali su počast žrtvama Oluje.  Na stadionu Mlakve, gdje Borac igra protiv ekipe iz Konjica istaknuta je poruka "Rastu neki novi Srbi kao ljuta guja, skupo će vas koštati Bljesak i Oluja“.

17:26

Ćeman spašava gol!

23' - Prva prava šansa za Borac! Ćorić je odlično probio po desnoj strani i ubacio na peterac za Mrkaića koji šutira ali Ćeman odlično brani i spašava svoj gol. Ostaje 0:0 na Mlakvama.

17:22

Opasno u šesnaestercu Borca

20' - Opasno je bilo pred golom Pavlovića, ali su se dva igrača Igmana spetljala i Spremo je to na kraju raščistio

17:14

Jakupović!

12' - Ponovo se ubacio Jakupović pred gol Banjalučana, njegov pokušaj centaršuta po zemlji Gajić odbija u korner

17:13

Kakva greška Ćorića!

9' - Velika šansa za goste. Ćorić je pogriješio, Jakupović mu je ukrao loptu na nekih desetak metara od gola, ali nije odmah uspio da uputi udarac pored Pavlovića, pokušao je onda bivši igrač Borca i Rudara da uposli saigrače, ali nije mu to uspjelo.

17:11

Prvi zaprijetio Borac

8' - Nakon ubacivanja iz slobodnjaka golman Ćeman loše je procijenio loptu, Gajić je uspio da ju zahvati glavom, ali ne baš na pravi način i ona ipak završava u rukama golmana Igmana