Prije njega je to učinio legendarni Roberto Bađo: Marko Arnautović nastavlja da briljira!

Autor Haris Krhalić

Marko Arnautović ponovo pogodio za Bolonju.

Marko Arnautović dva gola u dva prva meča Izvor: Profimedia

Uokviru drugog kola Serije A Bolonja i Verona su odigrale 1:1. Povela je Bolonja golom Marka Arnautovića u 21. minutu, a stvari je na početak, barem rezultatski, vratio Tomas Anri dvije minute prije kraja prvog poluvremena. Bolonja je u 78. minutu ostala sa igračem manje, kada je isključen Orsolini. Međutim, Verona nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost te su se na kraju morali zadovoljiti bodom.

Arnautoviću je inače ovo drugi gol ove sezone, s obzirom da je pogodio i u prvom kolu u porazu njegovog tima od Lacija (2:1).

Zanimljivo je da je austrijski reprezentativac je prvi fudbaler nakon 1997. godine koji je postigao pogodak na dvije uvodne utakmice sezone za Bolonju, a prije njega je to posljednji učinio Roberto Bađo.

Arnautović je u svojoj bogatoj karijeri nosio dres bečke Austrije, Rapida, Tventea, Intera, Verdera, Stouka, Vest hema, a posljednja stanica prije dolaska u Bolonju mu je bila Kina. Za austrijsku reprezentaciju je odigrao 102 utakmice i postigao 33 gola.