Zvezda zbog 15 sekundi ostala bez Lige šampiona: Ta lopta mora da bude ispucana, tu se završava sve!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Doskorašnji pomoćni trener Crvene zvezde Nebojša Milošević okarakterisao je jedan detalj kao vjerovatno i presudan u remiju crveno-bijelih protiv Makabija, koji je prvaka Srbije koštao grupne faze Lige šampiona.

Izgubljena lopta zbog koje je Zvezda ostala bez Lige šampiona Izvor: RTS1/Printscreen

Crvena zvezda nije uspjela da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su u revanš meču plej-ofa protiv Makabi Haife remizirali 2:2, za ukupan rezultat 4:5 u korist Izraelaca.

Crveno-bijele je u 90. minutu šokirao autogol Milana Pavkova, ali podjednako tragičan potez po srpskog šampiona bio je i detalj iz 50. minuta prvog poluvremena.

Tada je Zvezda pri rezultatu 2:0 otišla od očaja do sjaja i nazad u razmaku od samo 15 sekundi. Slavoljub Srnić je igrao rukom i omogućio Makabiju penal, Milan Borjan je taj udarac sa 11 metara odbranio, ali to nije bilo dovoljno crveno-bijelima.

U petom minutu nadoknade prvog poluvremena, Danijel Sundgren je udarcem sa oko 25 metara uspio da matira Borjana, smanji na 2:1 i vrati Makabi u igru. Tome je prethodila i propuštena šansa Gelora Kange da sačuva loptu, a poslije njihovog nespretnog klizanja, lopta je stigla upravo od Sundgrena. Ovaj detalj je kao možda i presudan okarakterisao i Nebojša Milošević, doskorašnji pomoćni trener Crvene zvezde.

"Nevjerovatno, imali smo šansu da završimo prvo poluvrijeme sa odbranjenim kaznenim udarcem i onda je sve na našoj strani - rezultat, psihologija i prosto tih 10-15 sekundi je moralo da se završi takmičarski. Metaforički, završava se utakmica, ta lopta mora da ode na protivničku polovinu. To je djelić sekunde koji na ovom nivou, za ovakav ulog, ne smije da se dozvoli", poručio je Milošević za TV Arenasport.

Pogledajte kako je Zvezda primila prvi gol:

Pogledajte

02:03
Zvezda Makabi penal Borjan gol 2-1
Izvor: RTS1
Izvor: RTS1

A ovako je autogol Milana Pavkova eliminisao Crvenu zvezdu iz trke za Ligu šampiona: