Sarajevo imalo dva gola prednosti do 88. minuta, a onda se ukazao Samir Bekrić!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Sarajeva odigrali su 2:2 protiv Željezničara

Željezničar Sarajevo Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Završen je 147. sarajevki derbi, koji je odigran na Grbavici, a na kraju bordo dio grada će imati više razloga da žali. Sarajevo je sa igračem manje vodilo do 88. minuta da bi Željezničar na kraju uspio izjednačiti. Junak večerašnje utakmice bio je Samir Bekirć koji je prvo asistirao, a zatim i pogodio za erupciju oduševljanja na Grbavici.

Željezničar – Sarajevo 2:2 (0:0)
/Haračić 88 -Ikić 47.pen, Musa 76, Bekrić 90+6/

U petom minutu priliku za Sarajevo imao je Varešanović, kojeg je uposlio Suljić, ali taj udarac lako brani Bender. Deset minut kasnije dalekometni udarac Đokanovića sa lakoćom je odbranio Bender.

U 37. minutu Štilić iz slobodnog udarca šutira pored živog zida, ali brani to golman Sarajeva uz pomoć stative.

Krajem prvog poluvremena Sarajevo je ostalo sa igračem manje. Čirjak je srušio Santosa i zaradio drugi žuti odnosno crveni karton.

Na početku drugog poluvremena vidjeli smo penal. Nakon kornera i šuta Varešanovića lopta u ruku pogađa Galića. Siguran "sa kreča" bio je Ivan Ikić.

Sarajevu je, i sa igračem manje, stiglo do drugog gola. U 76. minutu Ahemtović je odlično uposlio Musu koji pogađa za – 0:2.

U 88. minutu Željezničar je uspio smanjiti na 1:2. Najviši u skoku nakon korenera bio je Haračić. U ulozi asistenta se našao Bekrić. Samo nekoliko minuta kasnije potpuni šok za fudbalere i navijače Sarajeva. Bekrić postiže fenomenalan pogodak za izjednačenje i veliki bod za Želju.