Sloboda i Željezničar remizirali: Sarajevskim "plavim" bod dovoljan za lidersku poziciju (FOTO)

Na raskvašenom terenu u Banovićima nije bilo pobjednika.

Sloboda i Željezničar remizirali 1:1 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Željezničar je na gostovanju Slobodi, u meču koji je odigran na raskvašenom terenu Budućnosti u Banovićima, stigao do boda i liderske pozicije nakon nekompletnog 10. kola m:tel Premijer lige BiH.

Po veoma teškim uslovima za igru, u prvih 45 minuta nije bilo velikih uzbuđenja, samim tim ni golova, da bi gosti početkom nastavka preko Hodžića stigli do vođstva. Štilić je sjajno centrirao, a Hodžić postigao svoj prvi gol u sezoni.

Krenula je Sloboda po izjednačenje i u 70. minutu stigla do njega. Osmanković je iskoristio asistenciju Delića i pogodio za, ispostaviće se konačnih 1:1.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, pa se mreže nisu tresle.

Tako je i drugi današnji meč okončan bez pobjednika, ali za razliku od susreta u Novom Gradu, gdje su Borac i Velež podijelili bodove odigravši 0:0, publika u Banovićima vidjela je dva pogotka.

Današnji program 10. runde bh. elite u Modriči zatvaraju Sloga Meridian i Tuzla siti.