Treći put ove sezone Borac nije uspio da stigne do pobjede pred svojim navijačima.

Borac Velež prenos uživo Izvor: Promo/FK Borac

U jednom od derbija 10. kola m:tel Premijer lige BiH, Borac je bez pogodaka remizirao sa Veležom i tako treću put ove sezone na domaćem terenu ostao bez cijelog plijena.

U drugom prvenstvenom kolu, crveno-plavi su doživjeli poraz (1:3) od Sarajeva, potom ih je sedmom kolu šokirao Leotar (0:1) nakon čega je dotadašnji trener Nenad Lalatović "digao sidro", dok je posljednji loš rezultat na domaćem terenu stigao ovog popodneva, kada je malobrojna publika u Novom Gradu vidjela "tanak" remi sa Veležom (0:0).

U meču u kojem su i jedni i drugi imali svoje momente, najbolju priliku nije iskoristio vezista Borca Nedeljko Piščević, koji je poslije 15 minuta igre u prvom dijelu pogodio prečku.

Nešto ranije, Borac je do prednosti mogao da dovede i Jovo Lukić, koji je pobjegao čuvaru i izašao sam ispred mladog golmana Veleža Edisa Nanića, ali je šutirao direktno u njega.

Osam minuta prije odlaska na odmor, odbrana Veleža je zaboravila na Aleksandra Vojnovića koji je ostao usamljen pred golom Veleža, ali udarcem glavom nije uspio da poentira, baš kao ni Zajmović u otvaranju utakmice.

Štoper Borca Marko Gajić napravio je veliku grešku pred svojim golom, napadač Mostaraca je stigao do lopte, šutirao, ali je čuvar mreže Banjalučana Nikola Ćetković bio dobro postavljen.

Već na startu nastavka, rezervista gostiju Đorđe Pantelić mogao je da šokira crveno-plave, ali je nakon pada u duelu sa Lukićem sa zemlje šutirao direktno u Ćetkovića.

Sa druge strane, Borac je u drugom dijelu meča zaprijetio preko Gorana Zakarića, koji je dvadesetak minuta prije kraja želio udarcem glavom da matira Nanića nakon centaršuta Lukića, ali je poslao loptu preko prečke.

U narednom kolu, posljednjem prije septembarske pauze, Borac će gostovati Tuzla sitiju, dok će Velež u još jednom derbiju ugostiti Sarajevo.

BORAC: Ćetković, Ćorić, Gajić, Predragović, Vojnović, Subić, Lukić, Kulašin, Tatar, Piščević, Zakarić. Trener: Vinko Marinović.

VELEŽ: Nanić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Ovčina, Ikić, Halilović, Zajmović, Dejanović, Džanković.

Kraj utakmice

Završen je meč na "Mlakvama", Borac - Velež 0:0.

17:52

90+5' - Ćosić u igri umjesto Pršeša

17:51

90+4' - Žuti karton za Ninkovića

17:50

90+3' - Mrkaić!

U sjajnoj šansi je bio Mrkaić, ali Nanić brani taj udarac!

17:49

90+1 - Haskić!

Oslobodio se Haskić čuvara, ali nije uspio da uputi kvalitetan udarac.

17:48

Igraće se pet minuta nadoknade

17:47

90' - Posljednje promjene u Borcu

Umjesto Tatara i Predragovića, u igri su Cvijanović i Popara.

17:40

81' - Tatar pogađa prečku...

... ali je bio u ofsajdu.

17:37

Još deset minuta do kraja duela na "Mlakvama"

U međuvremenu je počela da pada i kiša, koja stvara velike probleme i jednoj i drugoj ekipi.

17:34

76' - Izmjena u Veležu

Umjesto Anđušića, na terenu je Šikalo.

17:33

75' - Novi žuti karton za Mostarce

Četvrta javna opomena za goste, "požutio" je Pantelić zbog simuliranja.

17:27

70' - Dvostruka izmjena u Borcu

Posljednjih 20 minuta na "Mlakvama" umjesto Zakarića i Lukića provešće Ninković i Mrkaić.

17:27

69' - Kasni Zakarić!

Ubacio je Tatar sa desne strane, kasni Zakarić!

17:26

69' - Zakarić preko gola!

Ubacio je sada Lukić loptu pred gol Veleža, Zakarić je šutirao glavom, ali i poslao loptu preko gola.

17:25

67' - Preambiciozan pokušaj Zeljkovića

Šutirao je prvotimac Vekeža sa velike udaljenosti, ali je to bio preoptimističan pokušaj.

17:19

61' - "Požutio" je Vojnović

17:13

55' - Pokušaj Tatara

Centrirao je Subić, Tatar je spustio loptu za Piščevića koji šutira, ali direktno u Nanića.

17:09

52' - Žuti karton za Haskića zbog prigovora

17:05

47' - Sjajna šansa za Pantelića!

Mogao je Pantelić odmah da se proslavi!

Bili su Pantelić i Vojnović u duelu u kaznenom prostoru Borca, pao je napadač gostiju, a potom sa zemlje uspio da šutira, ali pravo u dobro postavljenog Ćetkovića.

17:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

17:03

Dvostruka izmjena u Veležu

Na terenu su Pantelić i Haskić, a izlaze Zajmović i Džanković.

16:49

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na "Mlakvama", Borac - Velež 0:0.

16:46

Igraće se još minut u prvom poluvremenu

16:44

43' - Zajmović preko gola

Pobjegao je Zajmović odbrani Borca na lijevoj strani, dobio loptu u prostor, ali je šutirao visoko preko gola.

16:40

37' - Vojnović!

Nova sjajna prilika za Borac!

Zakarić je ponovo izveo slobodan udarac, Vojnovića je zaboravila odbrana Veleža, ali defanzivac Borca udarcem glavom šalje loptu preko gola.

16:36

34' - "Požutio" je Zajmović zbog simuliranja

16:31

27' - "Nezvani gost" na Mlakvama

Odmah potom, Jurilj je zamijenio Ćorića koji zbog povrede nije mogao da pomogne saigračima u nastavku utakmice.

16:26

24' - Ostao je Ćorić da leži na terenu

Potencijalni problemi za Marinovića - Ćoriću se ukazuje pomoć nakon jedne povrede zadobijene prilikom jednog uklizavanja...

Da li će moći da nastavi meč?

16:25

23' - Tatar preko gola

Izveo je Zakarić slobodan udarac sa lijeve strane, poslao loptu u šesnaesterac gdje je odbrana Mostaraca nakratko otklonila opasnost, nakon čega je Tatar šutirao sa vrha kaznenog prostora preko gola.

16:18

15' - Prečka!

Nova velika prilika za crveno-plave!

Izveden je korner sa lijeve strane, Piščević je šutirao glavom, ali je pogodio prečku!

16:14

12' - Lukić pored gola

Poslije slobodnog udarca Zakarića, Lukić je glavom zahvatio loptu, ali nije uspio da pogodi metu.

16:10

8' - Prilika za Zajmovića!

Velež prvi put prijeti!

Pogriješio je Gajić pred golom Borca, Zajmović je došao do lopte, šutirao, ali je Ćetković bio dobro postavljen.

16:08

6' - Lukić u sjajnoj šansi!

Imao je sada napadač Borca sjajnu priliku da dovede crveno-plave u vođstvo!

Pobjegao je Lukić Ikiću, izašao sam ispred mladog golmana Veleža Nanića, ali je šutirao direktno u njega...

Odmah potom, prvi žuti karton na utakmici - javnu opomenu dobio je Pršeš zbog prekršaja nad Subićem.

16:05

4' - Slab udarac Halilovića

Nije bilo opasnosti po gol u ovom napadu "rođenih". Halilović je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je to učinio veoma loše.

16:01

1' - Počela je utakmica!

15:59

Igrači dva tima izlaze na teren "Mlakvi"

15:25

Iznenađenje na golu Veleža

Na golu Veleža danas će stajati Edis Nanić (18), mladi golman rođen 2004. godine u Bužimu.

15:08

Poznati sastavi obje ekipe

Na klupi domaćih su: Pavlović, Grgić, Bošnjak, Cvijanović, Ninković, Mrkaić, Lazić, Popara, Jurilj.

Na klupi Veleža su: Bogdanović, Gosto, Ćosić, Šikalo, Haskić, Pantelić, Vehabović.