BiH Crna Gora Liga nacija prenos uživo

Reprezetacija BiH večeras je na stadionu "Bilino polje" slavila protiv Crne Gore rezultatom 1:0 i na taj način osigurali prvo mjesto u grupi 3 Lige nacija što im je dovelo plasman u A diviziju ovog takmičenja. Pored ovog "zmajevi" su osigurali i baraž za EURO 2024.

BiH Crna Gora Liga nacija prenos uživo Izvor: FS BiH, nfsbih.ba

Reprezentacija BiH je na prepunom Bilinom Polju upisala veliku pobjedu nad Crnom Gorom golom Ermedina Demirovića iz sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

"Zmajevi" su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto u grupi 3 UEFA Lige nacija što im je donijelo plasman u elitni rang ovog takmičenja. Pored ovog naša reprezentacija je osigurala i baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine kao i mjesto u drugom šeširu za žrijeb kvalifikacija za ovo prvenstvo.

BIH - CRNA GORA 1:0 (1:0)
(Demirović 45+1/

Naša reprezentacija je bolje otvorila utakmicu te se uglavnom igralo pred golom gostiju. Nošeni publikom "zmajevi" su bili puno opasnija ekipa, a u 32. minutu tribine su eksplodirale kada je Demirović pogodio mrežu gostiju. Ipak, slavlje je kratko trajalo. Glavni arbitar je na gestikulacija iz VAR sobe poništio ovaj pogodak zbog ofsajda.

Zaprijetila je BiH i preko Džeke, a onda u sudijskoj nadoknadi Demirović je opet pogodio. Džeko je odlično prebacio loptu glovom za napadača Augzburga koji je savladao golmana Crne Gore za svoj prvi pogodak u nacionalnom dresu.

U drugom dijelu "zmajevi" su ponovo dobro započeli, ali u posljednjih pola sata Crna Gora je preuzela terensku inicijativu, ali nisu uspjeli stići do izjedančenja.

Treba dodati kako je naša reprezentacija i ranije mogla osigurati pobjedu preko Džeke i Kodre.

Pored svega navedenog našoj reprezentaciji će pripasti i novčana nagrada od 3 miliona evra.

22:41

- KRAJ -

22:39

90+3'- Evo i naguravanja

Žuti karton za Marušića i Saničanina.

22:36

90+1'- Još četiri minute sudijske nadoknade

22:35

89'- Izmjena

Ulazi Mateo Sušić, a izlazi večer odlični Amar Dedić kojeg je publika nagradila gromoglasnim aplauzom.

22:33

88'- Loš pokušaj Demirovića

22:33

86'- Na drugoj strani kontra Kodre i Džeke, ipak sviran ofsajd

22:30

84'- Ubačaj Hakšabanovića, kupi to Šehić

22:27

82'- Korner za Crnu Goru

Prekršaj u napadu.

22:27

81'- Posljednja izmjena u Crnoj Gori

Izlazi Janković, ulazi Camaj.

22:25

79'- Žuti karton za Cimirota

22:24

79'- Kakva šansa za Kodru!

Odlična lopta za Kodru, ali očajan udarac.

22:23

78'- Đurđević pokušava

Ispratio je Đurđević dobru loptu Hakšabanovića na prvu stativu, ali je bio neprecizan

22:23

78'- Žuti karton za Edina Džeku

22:21

76' Gađa Demirović, siguran Mijatović

22:18

73'- Dvostruka izmjena u reprezentaciji BiH

Izlaze Muhamed Bešić i Miroslav Stevanović, a u igru će ući Amer Gojak i Kenan Kodro

22:18

73'- Korner za BiH

Prekršaj Kolašinca nad golmanom gostiju.

22:16

70'- Dvostruka izmjena u redovima gostiju

Izlaze Jovetić i Ščekić, a umjesto njih u igru ulaze Hakšabanović i Đurđević.

22:13

68'- Slobodni udarac za Crnu Goru iz zone šuta!

Šutira Jovetić, ali brani to Šehić.

22:13

66'- Izmjena u bh. timu

Izlazi povrijeđeni Pjanić, ulazi Cimirot

22:12

66'- Korner za Crnu Goru

Pritisak Crne Gore u posljednjih nekoliko minuta

22:09

63'- Poigravaju se naši fudbaleri u blizini gola

Nekoliko grešaka naših reprezentativaca u opasnoj zoni.

22:03

57'- Odlična prilika

Odlično je Džeko oduzeo loptu na polovini terena, ali nije na vrijeme uposlio Hadžiahmetovića koji je bio sam.

21:59

53'- Terenska inicijativa naše reprezentacija i u nastavku

Nisu se povukli fudbaleri BiH nakog gola Demirovića te i u drugom poluvremenu vršimo pritisak na zadnju liniju gostiju.

21:53

48'- Odlična odbrana Šehića, ali je i ranije bio ofsajd

21:51

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:32

45+1'- EVO GOLA! Vode "zmajevi"

Ponovo je pogodio Demirović. Prebacio je loptu glavom Džeko, a Demirović pogodio bez problema. Ovog puta nema govora o ofsajdu!

21:29

42'- Peti korner za našu reprezentaciju

Hadžikadunić najviši u skoku, ali lopta ide pored gola.

21:24

38'- Novi korner za "zmajeve"

21:24

37'- Odličan pokušaj Edina Džeke

Džeko je pokušao sa 25 metara, ali je njegov udarac otišao pored gola.

21:20

33'- IPAK NEMA GOLA!!

Poništen je pogodak Demirovića zbog ofsajda. Proslavili su naši reprezentativci već pogodak, ali je glavni arbitar opravdano poništio ovaj pogodak.

21:18

32'- VODI BIH!

Pogodio je Demirović. Ukrao je loptu Pjanić koji je uposlio Stevanovića, koji je asistirao za Demirovića.

21:14

28'- Žuti karton za Pjanića

21:14

27'- Šut Hadžiahmetovića

Dobar pokušaj sa velike daljine, ali ide to pored gola.

21:11

25'- Treći korner za "zmajeve"

Nema opasnosti po gol Crne Gore.

21:10

23'- Pokušao je Džeko

Šutirao je Džeko sa ruba šesnaesterca, ali brani to Mijatović.

21:08

22'- Žuti karton za Savićevića

21:06

20'- Period igre u kojoj Crna Gora ima posjed

21:03

17'- Brani Šehić

Šutirao je Osmajić.U nastavku korner i prekršaj Crne Gore u napadu.

21:01

15'- Sjajna intervencija Šehića

Istrčao je Šehić sa gola i očistio to ispred Marušića.

20:58

12'- Novi korner za BiH

Prekršaj Saničanina u napadu.

20:56

10'- Žuti karton za Demirovića

20:55

9'- Pritisak naše reprezetnacije

20:53

7' - Bez pravih prilika na samom početku

20:49

3' - Prvi korner za naš tim

Pokušao je Džeko, ali lopta ide preko gola.

20:47

- Utakmica je počela -

20:41

Fudbaleri izlaze na teren Bilinog polja

20:16

BiH bolje rangirana i više nego duplo skuplja

BiH je u ovom trenutku na 57. mjestu na FIFA listi, dok Crnogorci zauzimaju 67. poziciju. Naša selekcija je više nego duplo skuplja od večerašnjih protivnika. "Zmajevi" prema podacima Transfermarkta vrijede 80.08 miliona eura, a Crrna Gora 39,23 miliona eura.

19:54

Euforija na ulicama Zenice

Reprezentacija BiH će večeras imati veliku podršku sa tribina stadiona "Bilino polje". Takođe, u Zenicu su stigli i navijači Crne Gore tačnije oko 500 njih.

19:46

Jubilej za Seada Kolašinca

Sead Kolašinac će večeras odigrati 50 meč za A reprezetnaciju BiH što ga čini 11. igračem po broju nastupa u nacionalnom dresu iza Elvira Bolića koji ima 51 nastup. Treba dodati da je Kolašinac igrač sa najvećim brojem nastupa u reprezentaciji koji nije nikada postigao gol, a samim tim i fudbaler koji ima naviše uzastopnih nastupa bez gola.