Tomori je noćna mora Juventusa: Dva gola u dvije godine - oba "staroj dami"!

Defanzivac iz Engleske nije često strijelac, a kada to učini, sa druge strane terena obavezno su fudbaleri Juventusa.

Fikajo Tomori Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Kada se Fikajo Tomori nađe među strijelcima, znajte da je sa druge strane Juventus, te da će Milan pobijediti!

Korpulentni engleski defanzivac od dolaska u redove "rosonera" postigao je samo dva pogotka, oba protiv Juventusa, a oba puta njegov tim je slavio bez primljenog gola.

U maju prošle godine Milan je kao gost slavio 3:0 u Torinu, Tomori je tada u 82. minutu stigao do prvenca u dresu milanskog kluba, a večeras je postigao novi gol, ovaj put na stadionu "San Siro".

Pokrenuo je tada svoj tim, koji je i prije i poslije vodećeg gola bio konkretniji u velikom derbiju. Prvo je u 20. minutu Leao uzdrmao stativu, a Milan je do prednosti stigao u nadoknadi prvog poluvremena.

Poslije kornera stvorila se velika gužva u šesnaestercu gostiju, nakon udarca Žirua lopta je stigla do Tomorija, koji je sa par metara zakucao loptu u mrežu nemoćnog golmana gostiju.

Na 2:0 povisio je Brahim Dijaz u 54. minutu. Zanimljivo, u pomenutom prošlogodišnjem meču među strijelcima se našao i Španac, dok je treći gol tada bio djelo Radeta Krunića, koji je večeras šansu dobio u posljednjih pola sata.

Tek u 71. minutu zaprijetili su i gosti, ali Milik nije bio dovoljno precizan - šutirao je direktno u dobro postavljenog Tatarušanua, koji je i večeras mijenjao povrijeđenog Menjona.

U timu Juventusa bili su i Vlahović i Kostić, ali srpski reprezentativci, kao ni ostatak Alegrijevog tima, nisu bili na očekivanom nivou.

Milan se sada bodovno poravnao sa vodećim Napolijem i Atalantom, dok Juventus već sada za vrhom tabele zaostaje velikih sedam bodova.