"Der klasiker" fantastičan i bez Levandovskog i Halanda! Bajern u 90+5 ostao bez devete vezane pobjede protiv Borusije!

Najveći derbi njemačkog fudbala po običaju bio je izuzetno uzbudljiv i dinamičan.

Borusija Dortmund - Bajern 2:2 Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Bez Roberta Levandovskog i Erlinga Halanda, koji su ove sezone postali napadači Barselone i Mančester sitija, po prvi put je odigran najveći derbi njemačkog fudbala između Borusije Dortmund i Bajerna!

Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Epilog je bio na korak da bude identičan kao i na prethodnih osam međusobnih duela, ali je u petom minutu sudijske nadoknade Antoni Modeste prekinuo negativnu seriju "milionera".

BORUSIJA DORTMUND - BAJERN 2:2 (0:1)

Poslije desetogodišnje dominacije u Bundesligi, bavarski klub je zabilježio jedan od najlošijih početaka u novoj sezoni. Tim iz Minhena nije slavio na čak četiri vezane utakmice, ali su izabranici Julijana Nagelsmana potom deklasirali Bajer Leverkuzen (4:0), a pred "Klasiker" i češku Viktoriju iz Plzenja (5:0).

Ti mečevi su "podigli" raspoloženje u Bajernu, koji je i na "Vestfalenu" bio na korak da stigne do devetog uzastopnog trijumfa u duelu sa dortmundskim timom!

Gosti su do prednosti stigli u 33. minutu kada je Leon Gorecka pogodio mrežu "milionera" - 1:0.

Početkom drugog dijela, prednost je povisio Liroj Sane, udarcem sa ivice kaznenog prostora!

Kod oba gola bavarske ekipe asistent je bio Džamal Musijala.

Ipak, nadu da domaći mogu izbjeći poraz vratio je u 74. minutu 17-godišnji Jusufa Mukoko nakon lijepe akcije i povratne lopre Antonija Modesta - 2:1.

U finišu su gosti iz Minhena ostali sa 10 igrača nakon drugog žutog, odnosno crvenog kartona Kinglslija Komana, pa je Borusija u petom minutu sudijske nadoknade uspjela da "iščupa" bod.

Gol je postigao Modeste nakon sjajnog centaršuta Nika Šloterbeka na drugu stativu - 2:2.