Nova majstorija Bijeljinca: Dao 16 golova u sezoni, a nije čak ni starter! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Dejan Joveljić će biti zadovoljan brojem golova, ali ne i minutažom koju je imao u MLS ove sezone.

Dejan Joveljić pogodak protiv LAFC-a Izvor: Twitter/LAGalaxy/Screenshot

Srpski napadač Dejan Joveljić završio je sezonu u MLS-u pošto je njegov Los Anđeles eliminisan u četvrtfinalu plej-ofa. Pobijedio ih je gradski rival LAFC i to golom u trećem minutu nadoknade preko Aranha, samo što je Joveljić u 85. minutu uspio da donese izjednačenje u "El Trafiku". Ipak, domaćin je došao do pobjede i sačuvao je, tako da će igrati u polufinalu i na samo dva koraka je do željene titule šampiona.

Ko zna šta bi bilo da je trener Galaksija ranije uveo Joveljića u igru, pošto mu je bio potreban samo minut da postigne majstorski gol, inače čak 16. ove sezone za klub.

Domaćin je vodio od 23. minuta preko Buange, da bi pred kraj poluvremena Grandsir izjednačio na 1:1. Isti fudbaler LAFC-a donio je novo vođstvo za 2:1 u 80. minutu, da bi Joveljić za samo 60 sekundi po ulasku na teren postigao prelep gol sa oko 17 metara, na radost gostujućih navijača.

Pogledajte kako je izgledao njegov gol u "El Trafiku", derbiju Los Anđelesa.

I dok se navijači pitaju zašto Joveljić nije igrao više, može samo da se konstatuje da je čak 16 puta tresao mreže iako je uglavnom ulazio sa klupe. Tako je ove sezone upisao manje od 1.300 minuta za Galaksi, dok je svega četiri puta odigrao čitav susret, premalo za takvog golgetera.

Vidjećemo da li će Joveljić poslije dobre sezone biti i na širem spisku Dragana Stojkovića Piksija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, pošto je prethodno već dobijao poziv i predvodio napad protiv Japana i Jamajke.