Šefild junajted "petardom" ispratio lidera: Kompani gledao gol i asistenciju reprezentativca BIH!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sjajna partija Anela Ahmedhodžića i cijele ekipe Šefild junajteda protiv Barnlija kojeg vodi Vensan Kompani.

Šefild junajted pobijedio Barnli 5-2 gol i asistencija Ahmedhodžića Izvor: Twitter/SUFC

Anel Ahmedhodžić i njegov Šefild junajted u subotu popodne upisali su izuzetno važnu pobjedu u borbi za plasman u englesku Premijer ligu.

U velikom derbiju na Bramal lejnu savladan je lider na tabeli Čempionšipa, ekipa Barnlija, i to rezultatom 5:2 poslije velikog preokreta.

Dva puta ekipa Vensana Kompanija je vodila, ali je Belgijanac morao na kraju da se pomiri sa drugim porazom svoje ekipe u ovoj sezoni.

Veliki doprinos „petardi“ na Bramal lejnu dao je Anel Ahmedhodžić, koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Reprezentativac BIH bio je asistent Mekbrniju kod izjednačujućeg pogotka za 2:2, a u 69. minutu i sam je zatresao mrežu za bvođstvo Šefild junajteda 4:2, da bi Mekburni stavio tačku na i pet minuta kasnije.

Poslije trećeg vezanog trijumfa Šefild junajted je preskočio Blekburn i prišao vodećem Barnliju na samo tri boda zaostatka, ali ima i utakmicu manje.