Srbi rešetaju pred Svjetsko prvenstvo, Tadić pogodio u stilu Zlatana: Akrobatski skok pa gol, ovako to radi kapiten!

Dušan Tadić je ponovo pogodio, uprkos kritikama koje stalno trpi u Holandiji u posljednje vrijeme.

Dušan Tadić strijelac za Ajaks Izvor: Twitter/@Sachk0

Nemanja Radonjić je pretrčao pola terena pa je dao gol iz okreta, a Dušan Tadić je pogodio u stilu Zlatana Ibrahimovića! Sjajno veče za srpske igrače u najboljim evropskim ligama počelo je upravo majstorijom kapitena "orlova".

U meču sa Viteseom on je u šestom minutu utakmice sjajno ispratio akciju i centaršut Bergvajna, ubacio se u šesnaest metara rivala i iskoristio to što je golman tima iz Arnhema neoprezno izletio.

Uspio je da na spektakularan način ubaci loptu u gol, akrobatski je poletio, ispružio nogu i došao do lopte prije čuvara mreže rivala, pa je sproveo do gola. Pogledajte kako:

Ipak sa dva gola Manhofa Vitese je uspio da šokira tim iz Amsterdama i da povede, a pogodak Luke u 79. minutu donio je konačnih 2:2 i makar bod "kopljanicima" u ovom meču.

Ajaks je trenutno drugi na tabeli sa 29 bodova, jednim manje od PSV-a koji je na čelu Eredivizije, a ekipa je u maloj krizi pošto je ovo drugi uzastopni meč u kome nisu uzeli tri boda. Do Svjetskog prvenstva imaju još jedan meč protiv Emena u nedjelju.