Portugal Gana Svjetsko prvenstvo 2022

Portugal slavio protiv Gane rezultatom 3:2.

Portugal Gana Svjetsko prvenstvo 2022 Izvor: Fonet/AP/Darko Bandić

U trećem meču današnjeg programa, reprezentacija Portugala pobijedila je Ganu rezultatom 3:2. Nevjerovatan fudbal pun tenzije i uzbuđenja vidjeli smo u drugom poluvremenu u kom je palo i pet golova.

Već nakon deset minuta igre Portugal je imao dvije velike šanse preko Ronalda. Prvo je nakon greške lijevog beka reprezentacije Gane, Kristijano izašao sam pred golmana. Nakon nešto lošijeg prijema lopte i odlične odbane rezultat ostaje nepromzgenjen.

Već u sljedećoj akciji vidjeli smo odličan skok Ronalda, ali nakon udarca glavom lopta je otišla malo pored desne stative.

Tokom čitavog prvog poluvremena ekipa Portugala je napadala i imala veći posjed lopte dok je selekcija Gane čekala svoju priliku iz kontranapada. Taktički dobro pripremljene ekipe, spor ritam utakmice i rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:0.

Totalna suprotnost prvom poluvremenu bio je početak nastavka utakmice, nakon starta Salisua, Ronaldo je pao u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran je bio Ronaldo i tako postao jedini fudbaler u istoriji koji je postigao bar po gol na pet Svjetskih prvenstava. Iza Ronalda ostala su velika imena kao što su Pele, Maradona, Mesi...

Totalni šok uslijedio je u 78. minutu nakon velike greške odbrane Portugala lopta je stigla do Kudusa koji je centrirao u peterac, a na pravom mjestu našao se Aju i loptu proslijedio u mrežu - 1:1.

Nakon samo pet minuta gol za ponovno vođstvo Portugala postigao je Žoao Feliks koji je prebacio golmana nakon odlične asistencije Bruna Fernandeša. Fudbaleri Gane nisu stigli ni da se oporave nakon gola Feliksa kada je uslijedio novi šok. Pri prvom kontaktu sa loptom na utakmici Rafael Leao je zatresao mrežu i povećao rezultat na 3:1.

Drugi gol za Ganu postigao je ofanzivac Crvene zvezde, Osman Bukari, koji je pogodio glavom.

18:57

KRAJ - 3:2

Nakon neizvjesnog drugog poluvremena u kom smo videli čak pet golova, reprezentacija Portugala je pobijedila Ganu. Kristijano Ronaldo je postigao prvi pogodak za Portugal i tako se upisao u istoriju Mundijala kao jedini igrač koji je postigao gol na pet Svetskih prvenstava. Drugi gol za Ganu ujedno i posjlednji na meču postigao je igrač Crvene zvezde, Osman Bukari. Odličan šut glavom ofanzivca crveno-bijelih bio je neodbranjiv za Diogo Koštu. Utakmica je završena rezultatom 3:2.

18:46

89. minut - GOL

OSMAN BUKARI nakon loše reakcije defanzivaca Portugala u petercu se najbolje smašao i poslao glavom loptu u mrežu - 3:2 imaćemo neivesnu završnicu!

18:37

80. minut - GOL

Rafael Leao postiže gol u prvom kontaktu sa loptom, Bruno Fernandeš upisuje novu asistenciju. Leao sa leve strane probija i u dalji ugao gola upućuje neodbranjiv šut,  golman Gane ponovo nemoćan. Za tri minuta Portugal postiže dva gola - 3:1

18:35

78. minut - GOL

Gol za Portugal postigao je Žoao Feliks. Bruno Fernandeš upisuje sjajnu asistenciju, a Feliks prebacuje golmana Gane i postiže četvrti pogodak u dresu reprezentacije. Portugal opet stiže do prednosti - 2:1

Izvor: Fonet/AP/Darko Bandić
18:30

73. minut - GOOOOOL

Aju postiže izjednačujući gol, nakon greške Portugalskih defanzivaca Kudus se fantastično snašao i ubacio loptu u peterac odakle je Ande Aju prosledio u mrežu - 1:1. Krećemo ispočetka.

18:29

Prvi pa svi ostali

18:22

65. minut - GOOL ZA ISTORIJU

GOL sa iz jedanaesterca za Ronalda, ISTORIJA se piše! Portugal vodi 1:0.

Ronaldo je jedini fudbaler koji je dao bar po gol na pet Mundijala

18:20

62. minut - PENAL

Penal za portugal, Salisu je napravio prekršaj nad Ronaldom. Kristijano će imati priliku sa bele tačke da postane jedini strelac na pet Mundijala u istoriji.

18:17

58. minut - Tenzije rastu

Ritam utakmice je poprilično opao na početku drugog poluvremena, veliki broj prekršaja i povreda. Karvaljo je ušao u igru nakon povrede Otavia. Tenzije se povećavaju i igrači obe ekipe su izuzetno nervozni.

Izvor: FoNet/AP/Francisco Seco

18:13

Injaki Vilijams

Nakon izjave da se oseća kao Španac i da ne želi da zauzima mesto u timu igračima koji su odrasli u Gani, Injaki Vilijams do skoro nije bio pozivan u reprezentaciju iz koje su njegovi roditelji. Do skoro zvezda Atletiko Bilbaa nije igrala za afrički tim, ali nakon uspešnih pregovora sa delegacijom Gane Vilijams je pristao da bude glavna opcija u napadu ove reprezentacije na Mundijalu. Podsetimo njegov rođeni brat Niko Vilijams igra za Španiju.

18:07

SUZE U OČIMA RONALDA

Zaplakao je Kristijano na intzoniranju himne, nismo navikli ovako emotivnu zvezdu!

18:04

46. minut - Krećemo drugo poluvreme

Gana ima prvi napad u drugom poluvremenu.

Izvor: Fonet/AP/Manu Fernandez

17:48

POLUVREME - 0:0

Portugal napada, Gana čeka kontranapad, još jedna utakmica na Mundijalu bez pogodaka nakon prvih 45 minuta.

17:37

Ekipe pred početak meča

17:35

Nebeski skok Ronalda

Kristijano Ronaldo (37)

17:32

31. minut - GOL

Američki sudija poništio je gol Ronaldu zbog navodnog faula pre udarca.

17:29

28. minut - Slab šut Feliksa

Dobro ubačena lopta Gerera na liniju šesnaesterca, ali Feliks loše šutira preko prečke - 0:0.

17:23

Anketa

Koje je vaše mišljenje i šta očekujete na meču između Srbije i Brazila koji počinje u 20.00.

17:19

19. minut - Portugalci imaju posed

Sa svih strana napadaju Portugalci, dog reprezentativci gane čekaju kontranapad. Posed je daleko na strani Portugala.

17:17

Zanimljiv stajling navijača

Ronaldo je centar dešavanja na stadionu 974.

17:14

13. minut - Ponovo Ronaldo

Au kakav skok Ronalda, nažalost lopta posle udarca glavom odlazi pored desne stative.

Nestvarno je skočio Kristijano.

17:11

10. minut -- Velika šansa

Nakon greške Sameda, Ronaldo je imao veliku priliku da postigne istorijski gol, ali loš prijem doprineo je dobroj reakciji golmana. Ostaje nepromenjen rezultat - 0:0.

17:08

9. minut - Pritisak Portugalaca

Igra se na polovini Gane, reprezentativci Portugala nametnuli su od starta jak tempo kakav im i odgovara. Prisetimo se jako su krenuli i u Lisabonu pre malo više od godinu dana.

17:04

Sve uz pesmu

Izuzetno raspoloženi su reprezentativci Gane došli na stadion 974.

17:00

1. minut - Počinjemo!

Prvi napad na utakmici  imaće selekcija Portugala, Ronaldo izvodi početni udarac. Glavni arbitar na trećem meču današnjeg programa biće Amerikanac Ismail Elfat.

16:51

Meč uskoro počinje!

Početak utakmice u 17.00. Pratite tekstualni prenos UŽIVO uz Mondo.

16:48

Zvezda Premijer lige ostala na klupi

Selektor Gane Oto Ado ostavio je na klupi za rezerve standardnog prvotimca Kristal Palasa, Džordana Ajua. Takođe, mladi desni bek Brajtona Tarik Lampti ovu utakmicu krenuće sa klupe.

16:43

Postava Portugalaca

U ofanzivi Portugala biće Ronaldo, koji će takođe biti i kapiten "selesaa" na ovom Mundijalu.

16:40

Zanimljivost!

Nekadašnja reprezentativka Brazila, Tamires debitovaće na ovoj utakmici kao komentatorka za jednu TV kuću iz svoje zemlje.

16:37

Navijači spremni

Čekamo početak utakmice.

16:34

Treća utakmica dana

Ovo je treća utakmica današnjeg programa, a u prepodnevnim časovima odigrana je prvi meč grupe G Švajcarska Kamerun koji je završen pobedom formalnih domaćina - 1:0. Druga utakmica današnjeg programa s početkom u 14.00 završena je bez pobednika (0:0), a odigrale su je reprezentacija Urugvaja i Severne Koreje, koje se takođe nalaze u grupi H kao i Portugal i Gana.

16:28

Dobro došli!

Utakmica Portugal Gana kreće u 17.00 na stadionu 974, a glavni arbitar na ovom meču biće amerikanac Ismail Elfat.