ekvador senegal holandija katar uživo prenos

Ludilo u dva minuta dalo prve učesnike osmine finala: Domaćin se brukao, Holandija dominirala, Afrika slavi!

Poslije dva meča koja su odigrana dobili smo prve timove koji su i zvanično u nokaut fazi Mundijala!

ekvador senegal holandija katar uživo prenos Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

Imamo prva dva tima u nokaut fazi Svjetskog prvenstva i to su Holandija i Senegal! Holanđani su rutinski sa 2:0 savladali već prežaljenog domaćina Mundijala Katar, dok je Senegal u dramatičnom meču savladao Ekvador sa 2:1 i tako prošao dalje kao drugoplasirani.

Holanđani su svoj posao rutinski odradili, a heroji "oranja" su opet bili Kodi Gakpo i Frenki De Jong. Na svom trećem meču na Mundijalima u karijeri Gakpo je dao treći uzastopni gol i tako otvorio Katarane, dok je Frenki De Jong drugim pogotkom na meču potvrdio pobjedu vrijednu prvog mjesta u grupi.

Mnogo više neizvjesnosti i vatre bilo je na meču Senegala i Ekvadora jer su u međusobnom meču ta dva tima odlučivala ko će ići dalje.Na kraju je u dramatičnom meču bilo 2:1 za Senegal i afrička selekcija će kao drugoplasirana proći dalje u osminu finala Mundijala!

Senegalcima je na ovom meču bila potrebna pobjeda, dok je Ekvadoru dovoljan bio bod koji su imali nepuna dva minuta! Nakon što je u finišu poluvremena Ismaila Sar donio prednost Senegalu uspeo je Moses Kaisedo u 68. minutu da donese izjednačenje Ekvadoru.

Ipak samo dva minuta kasnije Kalidu Kulibali je postigao gol za 2:1 i tako postao heroj nacije! Sada Senegal i Holandija čekaju mečeve Engleska - Vels i Iran - SAD da bi dobili svoje rivale.

17:58

KRAJ! SENEGAL IDE DALJE, AFRIKA SLAVI!

U dva minuta je rešen ovaj meč! Poveo je Senegal, potom je u 68. minutu golom Moisesa Kaiseda Ekvador izjednačio, ali to je trajalo samo dva minuta pošto je Senegal već u narednom napadu golom Kalidu Kulibalija obezbedio prolazak dalje!

Velika pobeda Senegala i ova selekcija kao druga u grupi ide dalje!

17:55

93. minut: Napada Ekvador!

Ne da se Ekvador! Napadaju i daju sve od sebe da postignu gol opsedaju gol rivala i ubacuju lopte u 16 metara Senegala, ali ne uspevaju ništa bitno da urade niti da priprete!

Tražili su i penal Ekvadorci, ali to je zaista bio neozbiljan pokušaj da se iznudi jedanaesterac.

17:53

KRAJ! HOLANDIJA JE ZAVRŠILA POSAO!

Holandija je savladala Katar sa 2:0, tako je domaćin završio takmičenje sa sva tri poraza, a "oranje" na prvom mestu svoje grupe i igraće sa drugoplasiranim iz grupe B u osmini finala.

17:49

90. minut: Ušli smo u nadoknadu!

Na meču Holandije i Katara videćemo šest minuta nadoknade, a čekamo da vidimo koliko će se igrati na meču Ekvadora i Senegala!

17:44

82. minut: Kakav šut!

Bulaje Dia je uputio pravi projektil ka golu Galindeza i imao je sreće golman Ekvadora što je lopta otišla van terena! Sve manje vremena za tim iz Južne Amerike.

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

17:31

70. minut; AU! GOL! 2:1 za Senegal!

Kulibali ponovo donosi prednost svom timu!

Posle slobodnog udarca potpuno sam je ostao štoper Čelsija, lopta je stigla do njega i dao je svoj prvi gol na Mundijalima! Sada ponovo ide dalje Senegal!

17:30

68. minut: GOOOL! 1:1 EKVADOR!

Izjednačio je Ekvador! Moises Kaisedo je dao drugi gol na ovom prvenstvu i sada Ekvador ide dalje sa ovim rezultatom!

Bio je sjajno postavljen posle kornera, kada mu je Feliks Tores poslao loptu na peterac samo ju je zakucao u mrežu!

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

17:28

Ništa od gola!

Kodi Gakpo je u začetku ove akcije primio loptu rukom i zbog toga je gol poništen!

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

17:26

68. minut: GOOOL! Holandija vodi 3:0

Golom Stivena Berhujsa Holandija vodi sa 3:0 i sada samo raste njihova gol-razlika!

17:11

49. minut: Holandija overava prvo mesto u grupi!

Frenki De Jong daje drugi gol Holandije i sada je izvesno da će ovaj tim biti prvi u grupi.

Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

17:06

DRUGO POLUVREME!

Sve se rešava u narednih 45 minuta i sada su svi timovi na terenu.

16:52

POLUVREME!

Posle 45 minuta Senegal i Holandija vode sa po 1:0, a u ovakvom razvoju događaja Holandija ide dalje kao prva u grupi, a kao drugi će u osminu finala Senegal.

16:45

44. minut:GOOOOL! Ismaia Sar!

Ismaila Sar šutira i donosi prednost svom timu! Poslao je u uglić gola loptu i sada Senegal drži mesto koje vodi dalje!

16:43

42. minut; PENAL!

Hinkapie je srušio Ismailu Sara u punoj brzini i ovo je čist penal! Velika šansa za Senegal, koji je ceo meč napadao i bio bolji rival!

16:38
16:37

Gakpo sebi diže cenu!

Kodi Gakpo je dao treći gol na tri meča ovogodišnjeg Mundijala! I do sada su ga timovi hteli, a tek sada će biti na ceni!

16:27

27. minut: GAKPO! GOOOL! 1:0 HOLANDIJA!

Kodi Gakpo daje gol! Klasen mu je dodao, on je imao celu slobodnu stranu i lagano je šutirao i dao svoj treći gol na prvenstvu.

Sada Holandija suvereno drži prvo mesto u grupi!

Izvor: Fonet/AP/Petr David Josek

16:25

24. minut: Senegal je glavni tim!

Ismaila Sar je sada prošao po strani i šutirao, ali na kraju je lopta završila u korneru, nakon koga Galindez hvata loptu. Opasan je Senegal, najbolji od četiri tima koji trenutno igraju.

16:13

12. minut: N'Dijae!

"Zavrnuo" je loptu sa strane Ilman N'Dijae, ali je lopta prohujala malo pored gola. Preti Senegal i igra sjajno za sada, trenutno su bolji rival!

16:09

8. minut: Kako juri Senegal!

Bulaje Dija je dobio sjajan pas u prostor, a onda je šutirao pravo u golmana sa nekoliko metara udaljenosti! Sve više steže obruč oko gola rivala afrička selekcija.

16:04

3. minut: Kakav šansa!

Idrisa Gana Gej je promašio ceo gol u naletu, a na drugom meču je nešto slično uradio Dejli Blind! Zakuvalo se odmah u ova dva meča koja gledamo!

16:01

KRENULI SMO!

Počela su oba meča, a Holandija je već uspela da napadne nejaki Katar. U drugom meču nismo videli nikakve šanse za sada.

15:59

Pomen za legendu!

Na današnji dan pre dve godine preminuo je Papa Buba Diop, a navijači Senegala su se setili njega na tribini i videli smo veliki broj dresova sa brojem 19 na tribinama.

15:15

SASTAVI NA DRUGOM MEČU!

EKVADOR: Galindez - Presijado, Torez, Hinkape, Estupinijan - Gruezo, Kaisedo, Franko - Valensija, Estrada, Plata

SENEGAL: Mendi - Sabali, Kulibalo, Jakobs, Dialo - Gej, Sis - Sar, Gej, N'Dijae - Dia

15:00

SASTAVI NA PRVOM MEČU!

HOLANDIJA: Nopert - Timber, Ake, Van Dajk - Damfris, De Ron, Klasen, De Jong, Blind - Gapo, Memfis

KATAR - Baršam - Ahmed, Hasan, Kuki, Pedro Migel, Mohamed - Hatem, Madibo, Al Hajdos - Almoez Ali, Afif

14:26

Šta gledamo?

Sada nas je dočekao potpuno drugačiji raspored na Svetskom prvenstvu! U poslednjem kolu grupne faze Mundijala utakmice svake grupe se igraju u isto vreme.

Tako će od 16:00 igrati Ekvador i Senegal, kao i Holandija i Katar.