Lionel Mesi

Argentina dramatično pobijedila Australiju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Mundijala. Čeka je Holandija!

Lionel Mesi Izvor: Anadolija/Mustafa Yalçın

Argentina je pobijedila Australiju 2:1 (1:0) i ušla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru. Golovima Lionela Mesija i Hulijana Alvareza, favorit je u Kataru imao mirnih 2:0 na pola sata do kraja, ali onda je Australija pokazala kako je samo žilav tim!

Napadač Adelajda Kreg Gudvin šutirao je snažno u 77. minutu, lopta se odblia o Enca Fernandeza i završila u golu Argentine i to je bila najava drame koja je trajala bukalno do posljednjih trenutaka.

U beka Australije Aziza Behiča "ušao je Mesi" i predriblao je cijelu odbranu Argentine pa nije pogodio sa ivice peterca u 81. minutu, ali to nije bila najbolja prilika! Rezervista "Sokerosa", 18-godišnji Garang Kuol imao je zicer u 97. minutu, ali je golman Emilijano Martinez odbranio udarac i uveo favorita u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Mesi je u svojoj 1.000 utakmici u karijeri dao svoj prvi gol u eliminacionoj fazi Svjetskog prvenstva i sada je na tri velike i sigurno veoma teške utakmice do titule prvaka svijeta.

Pogotkom protiv Australije prestigao je Dijega Maradonu u broju golova na Mundijalima, ali za razliku od "El Pibea", Leo nema titulu svjetskog prvaka. Da li je ovo godina u kojoj će je konačno podići? Jednom je u karijeri doveo zemljake do finala, u Brazilu 2014, a sudeći prema večerašnjem nastupu u osmini finala, spreman je da to ponovi.

22:21

Kakav je ovo bio meč!

Cijeli stadion kliče "Vamos Argentina" dok navijači u plavoj i bijeloj boji skaču i tresu sve. "Albiseleste" ide dalje - peti uzastopni put igraće četvrtfinale Mundijala.

Izvor: Profimedia

21:57

98' Kraj drame - Argentina ide dalje!

Argentina se plasirala u četvrtinale Svjetskog prvenstva, gdje će igrati protiv Holandije.

Izvor: Anadolia/Evrim Aydın

21:57

97' Kakva prilika za Australiju!

Emilijano Martinez je spasao Argentince!

Garang Kuol je mogao sada izrasti u junaka utakmice, ali je golman Argentine uspio da odbrani.

21:55

95' Revija promašaja

Krenuli su Australci na sve ili ništa, što je ostavilo mnogo prostora Argentincima. Mesi je sada pokušao sam jer kao da je shvatio da od asistiranja Lautaru Martinezu nema koristi. Ipak, rezultat se ne mijenja, i dalje je 2:1.

21:53

92' Opet Mesi za Lautara i opet NIŠTA!

Šta je potrebno da Lautaro Martinez postigne gol? Opet mu je Mesi namjestio veliku priliku, opet je as Intera gađao sa lijeve strane, snažno, ali pravo u golmana Australije Meta Rajana!

21:48

89' Kakav promašaj Lautara Martineza!

Lionel Mesi prošetao se kroz odbranu Australije, uposlio usamljenog Lautara Martineza, koji je očajno šutirao i lopta je završila visoko preko gola rivala. Mogao je napadač Intera da riješi meč, ali gledaćemo pravu dramu u finišu.

Može li Argentina biti kažnjena za ovaj promašaj?

21:38

77' Ipak nije kraj!

Srećan gol Australije! Sada Argentina vodi 2:1!

Kreg Gudvin gađao je snažno sa oko 18 metara, lopta je pogodila Enca Fernandeza i prevarila je golmana Aston Vile Emilijana Martineza. Mesi i ekipa imali su potpunu kontrolu, ali ipak nisu završili posao! Autogol nam je donio dramu.

21:36

Kako samo igra Lionel Mesi!

Kao u svojim najboljim danima, veliki Leo je uzeo loptu na polovini, driblao i driblao i sa njom došao do peterca. Tamo su ga Australijanci jedva zaustavili, a moćni Mesi se samo nasmijao. Kako samo uživa na terenu i kakvu privilegiju imaju gledaoci na stadionu "Ahmad Bin Ali"

Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

21:33

72' Degenek završio meč

Izašao je Degenek iz igre, zamijenio ga je fudbaler Breše Fran Karačić. Još 20-ak minuta nade za Australiju, čiji selektor je u drugom poluvremenu izvršio svih pet izmjena.

21:19

57' 2:0 ZA ARGENTINU!

Alvarez je udvostručio prednost "gaučosa". Je li meč riješen već za manje od sata igre?

Golman Australijije Met Rajan napravio je ogroman kiks, pokušao je sa loptom ono što ne zna, a igrač Mančester sitija ga je kaznio - ubacio je loptu u nebranjenu mrežu.

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalçın

21:00

Idemo dalje - znate čiji Mesi sada juri rekord?!

Večerašnjim golom za trenutnih 1:0, Mesi je postao drugi najbolji strijelac Argentine na svjetskim prvenstvima.

• Gabrijel Batistuta - 10 golova
  • Lionel Mesi - 9
  • Dijego Maradona - 8
Izvor: FoNet/AP/Lee Jin-man

20:51

POLUVRIJEME

Golom Lea Mesija, Argentina zasluženo nakon prvih 45 minuta vodi protiv Australije.

Pogledajte kako Mesijeva supruga Antonela Rokuzo emotivno prati duel Argentine i Australije.

20:39

38' Degenek udara Akunju - žuti karton

Srbin sa australijskim pasošem skočio je visoko, udario Argentinca po vratu i sudija mu je odmah pokazao javnu opomenu

20:36

34' MEEEEESIIIIIIII!!!

Argentina vodi 1:0! Konačno je Leo pogodio u nokaut fazi Mundijala!

Izveo je slobodan udarac, ponovo došao do lopte, a onda je pogodio mrežu Australije udarcem po zemlji! Lopta je prošla dvojici igrača Australije kroz noge!

Izvor: Anadolia/Salih Zeki Fazlıoğlu

20:29

28' Argentinci se još zagrijavaju

I dalje nema uzbuđenja, ni prilika na utakmici u Kataru

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

20:13

Mesi - velikan među velikanima!

Mesi igra 23. utakmicu na Svjetskom prvenstvu. Time se izjednačio sa velikim Paolom Maldinijem, a "napada" čuvene Nijemce - Miroslava Klosea (24) i Lotara Mateusa (25). Primijetićete - svi imaju titulu prvaka svijeta u biografiji, da li je vrijeme da i Leo doda u svoj "si-vi" jednu?

20:01

Počelo je!

19:55

Leo Mesi igra 1.000 utakmicu!

Nevjerovatan podatak koji FIFA sa ponosom ističe - Leo će upravo na ovom Mundijalu odigrati svoj 1.000 takmičarski meč.

Sigurno će mu večeras biti draže da prvi put postigne gol u nokaut fazi svjetskih prvenstava.

19:50

Ljubimac zvezdaša od starta protiv Mesija!

Australijski reprezentativac Miloš Degenek, bivši igrač Crvene zvezde, biće dio startne postave Australije i igraće na desnom boku