Ovo vam je promaklo u prenosu! Francuzi već slavili titulu, ali onda se "ukazao" on (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Možda i ključni detalj meča je viđen u 123. minutu kada je Emilijano Martinez odbranio čist zicer Francuskoj.

Odbrana golmana Argentine protiv Francuske Izvor: Twitter/CasemiroSZN/printscreen

Poslije boljeg izvođenja penala reprezentacija Argentine savladala je Francusku i po treći put u svojoj istoriji postala prvak svijeta. Konačno je Lionel Mesi osvojio jedini trofej koji mu je nedostajao u bogatoj riznici, međutim moglo je sve drugačije da bude u finišu utakmice.

Igrao se 123. minut, kada je lopta stigla do napadača RandalaKolo Muanija, koji je imao sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti i savlada protivničkog golmana Emilijana Martineza. U ključnom trenutku isprečio se golman "gaučosa" koji je nakon meča privukao dosta pažnje na sebe, i sjajnom paradom odbranio taj udarac Francuskog napadača.

Skoro svi fudbaleri Francuske koji su se nalazili na klupi za rezervne igrače su utrčali na teren, misleći da će Kolo Muani tim udarcem riješiti pitanje pobjednika i donijeti svojoj selekciji drugu vezanu titulu. Ostali su šokirani izabranici Didijea Dešana poslije te propuštene šanse, pa se njihova nervoza prenela u penal seriju, gdje su Argentinci bili hladnokrvniji i slavili rezultatom 4:2. Pogledajte detalj iz samog finiša meča: