Atalanta OVO nikad nije uradila! "Boginja" PREGAZILA Salernitanu - OSAM golova za klupsku istoriju!

Atalanta je prvi put u klupskoj istoriji postigla osam golova na jednoj utakmici Serije A.

atalanta postigla pet golova u prvom poluvremenu prvi put od 1941 Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Atalanta je demolirala Salernitanu u Bergamu i ispisala sjajnu stranicu klupske istorije!

Tim Đan Pjera Gasperinija je pregazio Salernitanu rezultatom 8:2 i tako po prvi put u klupskoj istoriji postigla osam golova na jednom meču Serije A!

Sjajan podvig Atalanta je, inače, ostvarila već tokom prvih 45 minuta.

U prvih deset minuta meča, viđen je po jedan gol na obje strane i nije djelovalo da će "Boginja" na ulasku u drugo poluvrijeme imati ČAK ČETIRI gola prednosti!

A upravo se to desilo – gol koji je postigao Bulaje Dia za 1:1 samo je "razljutio" domaće, koji su od 20. do 41. minuta postigli četiri pogotka i tek drugi put u Seriji A postigla pet golova tokom prvog poluvremena – a prvi put još od novembra 1941. godine, kada je tadašnja selekcija Atalante igrala protiv Napolija!

Atalanta – Salernitana 8:2 (5:1)
/Boga 5, Lukman 20, 54, Skalvini 23, Kopmajners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 – Dia 10, Nikolusi Kavilja 56/

/Osimen 14, 65, Kvarackelija 39, Rahmani 55, Elmas 72 – Di Marija 42/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!