Džeko poveo Inter ka pobjedi u Bergamu: Kapiten BiH dvostruki strijelac na jubileju dva trenera!

Edin Džeko postigao je dva gola u velikom derbiju 15. kola Serije A i poveo Inter ka veoma važnom trijumfu.

džeko dao gol za inter protiv atalante  Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Edin Džeko postigao je dva gola za Inter u derbiju protiv Atalante, te je sada na brojci od šest od starta sezone!

ATALANTA – INTER 2:3 (1:1)
/Lukmen 25 pen – Džeko 36, 56, Palomino 62/

Džeko je devet minuta prije odlaska na odmor krunisao "brzopoteznu akciju" svog tima i prvu pravu priliku Intera na meču, te tako "poništio" vodeći gol Atalante, koji je 11 minuta ranije postigao Ademola Lukmen sa bijele tačke.

Stefan de Fraj je u svom šesnaestercu faulirao Duvana Zapatu, a za arbitra Danijelea Kifija nije bilo dileme.

Pogledajte prvi pogodak bh. golgetera!

Jedanaest minuta igre u nastavku bilo je potrebno Džeki da uknjiži i drugi gol u derbiju sjevera Italije, kada je jedan munjevit napad gostiju materijalizovao pogotko.

Prednost Intera uvećana je samo šest minuta kasnije, kada je vlastitu mrežu nakon kornera zatresao Hoze Palomino, koji se iskupio pogotkom za 2:3 petnaestak minuta prije kraja, što je bio pogodak dovoljan samo da se ublaži poraz.

Zanimljivo, na meču nerazura iz Bergama i Milana i jedan i drugi trener obilježili su jubileje.

Strateg "Boginje" Đan Pjero Gasperini upisuje ove nedjelje 500. "recku" kad je riječ o mečevima u Seriji A, dok komandant Intera Simone Inzagi ima duplo manje.

Po dobrom će ga pamtiti gostujući strateg, čija ekipa se ovom pobjedom izjednačila sa Milanom i Lacijom, koji tek treba da odigraju svoje mečeve posljednje rudne pred Mundijal.

Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Rosoneri će na San Siru ugostiti Fiorentonu, dok će "Stara dama" u još jednom derbije ovog kola biti domaćin Laciju.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!