Napoli pobjedom nad Udinezeom nastavio pohod na "Skudeto": Golčina Lazara Samardžića nedovoljna za bod

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija su na stadionu "Dijego Maradona" savladali ekipu Udineze sa 3:2.

Napoli piše istoriju u Seriji A. Današnjom pobjedom postali su tek drugi tim u istoriji Seriji A koji je uspio da upiše 13 pobjeda u prvih 15 utakmica. Prije toga je to za rukom pošlo samo ekipi Juventusa koja je to učinila u četiri navrata (2018/19, 2013/14, 2005/06 i 1949/50)

Ove subote savladali su Udineze rezultatom 3:2 i stigli do nova tri boda. Bio je ovo 11 vezani trijumf za tim Lučijana Spaletija koji ima 11 bodova više, uz utakmicu više, od Milana i Lacija.

Napoli – Udineze 3:2 (2:0)
/Osimen 15, Zjelinski 31, Elmas 58 – Nestorovski 79, Samardžić 83/

Nakon samo 15 minuta igre bilo je već 1:0 za ekipu Napolija. Strijelac je bio Viktor Osimen, koji je pogodio glavom nakon ubačaja Eljifa Elmasa.

U 31. minutu domaća ekipa stiže i do drugog gola. Ovog puta je pogodio Pjotr Zjelinski.

Otvaranje drugog dijela igre je pripalo Napoliju, a ekipa Lučijana Spaletija do velikih 3:0 stigla je u 58. minutu. Elmas je fenomenalnu solo akciju krunisao pogotkom, a bio je to treći gol Makedonca ove sezone.

Međutim, do kraja utakmice vidjeli smo dramu.

Prvo je u 79. minutu Nestorovski pogodio za 3:1, da bi samo četiri minute kasnije Lazar Samardžić odlično pogodio sa distance za 3:2 i nagovijestio dramu u posljednjih desetak minuta.

Iako su gosti imali par prilika do kraja utakmice, nisu uspjeli stići do izjednačenja pa je ostalo 3:2 za ekipu iz Napulja.