Sa ovakvom igrom, Stankovićeva Sampa NEMA ŠTA DA TRAŽI U SERIJI A: Ne sluti na dobro - novi poraz Đenovljana!

Klub iz Đenove i nakon 18. kola ostaje u zoni ispadanja, daleko od ekipa koje su na sigurnim pozicijama.

Dejan Stanković Izvor: Shutterstock

Samo dva trijumfa na devet prvenstvenih mečeva ostvario je Dejan Stanković na klupi Sampdorije, a večeras je pretrpio novi, već sedmi klub otkako je trener kluba iz Đenove.

Sampdorija je u gostima doživjela minimalan poraz od Empolija, tako da je i nakon 18. kola zacementirana na poziciji koja vodi u Seriju B, daleko od ekipa koje su van zone ispadanja. Sedam bodova nedostaje Đenovljanima da se uključe u borbu za opstanak, a s obzirom na partije koje pružaju, teško da će uspjeti u svojim namjerama u preostalih 20 kola. Sa ili bez Stankovića na klupi, teško je prognozirati u ovom trenutku.

Još jedan blijed meč odigrali su fudbaleri Sampdorije. Domaćin je imao terensku inicijativu, prilike, postigli su i gol, dok su gosti rijetko prijetili. Jednu šansu imao je i Filip Đuričić sredinom drugog poluvremena, ali nije to bio ozbiljan šut koji bi mogao da ugrozi domaćeg čuvara mreže, Guljelma Vikarija.

Gol odluke postignut je u desetom minutu nastavka, kada je Tajron Ebuehi postigao prvenac za Empoli.

Mnogo drame viđeno je u 97. minutu. Dosuđen je prekršaj za goste u zoni šuta, pred protivnički gol krenuo je i golman Sampdorije Emil Audero, nakon velike gužve nekako je Omar Koli uspio da ugura loptu u mrežu domaćih i krenulo je veliko slavlje gostiju i njihovog trenera Stankovića.

Ipak, umiješao se VAR, dugo je arbitar gledao situaciju, činilo se da je golu prethodio i prekršaj za penal, ali je na kraju sudija Alberto Santoro dosudio igranje rukom Manola Gabjadinija i poništio gol. Nakon skoro 15 minuta nadoknade meč okončan rezultatom 1:0.

Atalanta - Salernitana 8:2 (5:1)
/Boga 5, Lukman 20, 54, Skalvini 23, Kupmajners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 - Dia 10, Nikolusi Kavilja 56/

Roma - Fiorentina 2:0 (1:0)