Napoli krupnim koracima gazi ka tituli: Da li će se istorija ponoviti!?

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija stigli su do cijelog "plijena" na gostovanju u Salernu.

napoli Izvor: MASSIMO PICA/ANSA

Nakon što su neočekivano oprostili od Kupa Italije, ekipa Napolija se vratila na pobjedničke staze u Seriji A. Lider italijanskog šampionata je na gostovanju u Salernu slavio sa 2:0 i stigao do jubilarnih 50 bodova u elitnom rangu italijanskog fudbala.

Zanimljivo da je do sada svaki klub koji je u prvih 19. kola "prikupio" 50 bodova na kraju i osvojio titulu u italijanskom šampionatu, pa ostaje da vidimo da li će istorija još jednom ponoviti.

Salernitana – Napoli 0:2 (0:1)
/Di Lorenco 45+3, Osimen 48/

U prvom poluvremenu Salernitana je pružila dobar otpor ekipi iz Napulja te je u nekoliko navrata opasno zaprijetila golu Mereta.

Prvu veliku priliku imao je Pjotek u 22. minutu kada je njegov udarac zaustavio golman Napolija. Zaprijetio je i Lovato devet minuta kasnije, ali njegov udarac odlazi malo pored desne stative.

Samo četiri minute kasnije Osimen je odlično primio loptu u šesnaestercu i precizno pogodio gol Salernitane, ali je glavni arbitar poništio ovaj pogodak zbog ofsajda.

I kada su svi očekivali da se na pauzu ode sa "nulom", Angusi je odlično uposlio Di Lorenca koji dovodi Napoli u vođstvo.

Nakon tri minuta igre u nastavku, Napoli je stigao do drugog gola. Šutirao je Elmas sa ruba šesnaesterca, a lopta se od stative odbila do Osimena koji u ovakvim situacijama ne griješi – 2:0.

Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko prilika na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.