U jeku skandala - VATROMET u Torinu: Goleada Juventusa i Atalante, "stara dama" krenula da topi -15, ali odmah ZAPELA!

Juventus i Atalanta odigrali strašan meč 19. kola Serije A.

Juventus - Atalanta, Arkadijuš Milik i Žeremi Boga Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Juventus trese velika kriza, umiješani su u veliki finansijski skandal zbog čega su kažnjeni oduzimanjem 15 bodova, ali to ih nije spriječilo da večeras odigraju spektakularan meč protiv Atalante.

Ipak, derbi 19. kola Serije A nisu uspjeli da riješe u svoju korist. Po prikazanom, remi je najpravedniji jer su fudbaleri "stare dame" dva puta imali prednost, vodili su jednom i gosti iz Bergama, ali na kraju je meč okončan neriješeno, sa po tri gola u obje mreže.

JUVENTUS - ATALANTA 3:3 (2:1)

Nepunih pet minuta bilo je potrebno gostima da povedu. Ademola Lukman matirao je Vojčeka Šćesnog, koji je očajno reagovao. Krenuo Poljak da boksuje loptu, ali je ona skliznula i završila u mreži.

Nakon 20-ak minuta, "stara dama" vratila se u igru preko Anhela Di Marije, koji je uspješno realizovao penal, a onda je Arkadijuš Milik spretno reagovao na centaršut Nikola Fađolija i za nepunih deset minuta Juventus je stigao do preokreta.

Veliki kiks napravila je odbrana domaćih odmah na startu nastavka, tačnije Danilo, a Joakim Mele nije propustio priliku da ovaj poklon pretvori u izjednačenje - 2:2. Brazilski dvojac u odbrani tima iz Torina Aleks Sandro-Danilo očajno je bio postavljen i par minuta kasnije, kada je Lukman svojim drugim golom, ukupno već 11. ove sezone, osigurao novi prokret, ovaj put u korist gostiju iz Bergama.

Dvije veliike greške nisu poremetile Danila, koji je sjajno šutirao nakon dodavanja večeras sjanog Di Marije iz slobodnog udarca i pogodio nebranjeni dio mreže za 3:3.

Atalanta sada zaostaje dva boda za Romom, koja je ranije danas slavila u gostima protiv Specije 2:0, te Intera, koji svoj meč 19. kola igra u ponedjeljak na "Meaci" protiv Empolija.

Pomenuta kazna udaljila je "bjankonere" od borbe za Evropu, tako da tim Maksa Alegrija sada ima 23 boda, pet manje od Udinezea koji drži posljednju poziciju koja vodi na međunarodnu scenu (Konferencijsku ligu).