Snovi o tituli polako blijede: Empoli slavio na "Đuzepe Meaci" prvi put nakon 2004. godine!

Autor Haris Krhalić

Nakon punih 19 godina Empoli je osvojio tri boda na gostovanju kod Intera.

empoli Izvor: MATTEO BAZZI/ANSA

Nakon što su deklasirali Milan u finalu Superkupa Italije, ekipa Intera doživjela je minimalan poraz na domaćem terenu od Empolija (0:1). Strijelac pobjedonosnog gola bio je Baldanzi.

Ključni trenutak desio se u 40. minutu kada je isključen Milan Škrinjar koji je na taj način olakšao gostima da dođu do prve pobjede na stadionu "Đuzepe Meaca" u posljednjih 19 godina.

Inter - Empoli 0:1 (0:0)
/Baldanzi 66/

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imao je Empoli preko Kaputa, čiji je udarac od bloka završio u korneru.
U 32. minutu Di Marko je uposlio Martineza koji je sa par metara prebacio cijeli gol.

Pet minuta kasnije ponovo je Lautaro bio u prilici, ali je argentinski napdač oklijevao da šutira, a kada je to konačno učinio već su tri fudbalera Empolija bila u bloku.

U 40. minutu hladan tuš za “nerazure”. Milan Škrinjar zaradio je svoj drugi žuti karton, pa je ranije morao u svlačionicu u svojoj možda i posljednjoj utakmici za klub iz Milana. Bio je to ujedno i prvi put da je jedan fudbaler Intera isključen u prvom poluvremenu nakon aprila 2018. godine.

Igrao se 66. minut kada je Empoli stigao do vođstva. Baldanzi je primio pas Bajramija na rubu šesnaest metara i šutirao, a lopta je prošla Onani "kroz" ruke - 0:1.

Nakon toga Inzagi baca sve karte u napad kada uvodi i Edina Džeku na teren. Bh. reprezentativac je odmah u 75.  minutu imao priliku kada je iz teške situacije uhvatio volej, ali lopta odlazi pored gola.

Dvije minute kasnije prečka spašava goste. Nakon kornera najviši u skoku bio je De Fraj, ali lopta pogađa okvir gola. U drugom minutu sudijske nadoknade Gosens je propustio odličnu priliku da donese Interu bod. Dvije minute kasnije pokušao je  i Džekom, ali i njegov udarac ide preko gola.

Ovim porazom Inter je ostao na trećem mjestu sa 13 bodova manje od prvoplasiranog Napolija. Na drugoj poziciji nalazi se ekipa Milana koja će sutra odigrati svoj susret 19. kola, a protivnik je Lacio.

S druge strane, Empoli je sa nova tri boda "preskočio" Juventus i trenutno zauzimadevetu poziciju.