Pep opet pregazio Artetu - totalni obrt u Premijer ligi: Imamo novog lidera, Siti bez milosti u derbiju!

Mančester siti je novi lider Premijer lige!

Arsenal izgubio od Mančester sitija Izvor: Profimedia

Premijer liga ima novog lidera! Mančester siti je uspio da savlada Arsenal 3:1 (1:1) u odloženoj utakmici prvog dijela prvenstva i da se tako izjednači sa 51 bodom sa "tobdžijama" na vrhu tabele. Ipak pošto sada imaju bolji međusobni skor, "građani" su ipak prvi!

Sve je krenulo katastrofalnom greškom Tomijasua, koji se borio na desnoj strani sa Džekom Grilišom i u namjeri da vrati loptu golmanu Aronu Ramsdejlu poslao je pravo u noge Kevina De Brujnea. Belgijski vezista je lako lobovao engleskog golmana za 1:0 u 24. minutu.

Uspio je Arsenal da se vrati u meč kada je Ederson napravio faul u kaznenom prostoru i skrivio penal. Bukajo Saka ga je pretvorio u gol, ali u drugom poluvremenu je na terenu postojao samo jedan tim. Pep Gvardiola je nastavio niz pobjeda nad Mikelom Artetom u Premijer ligi.

Prvo je fantastičan pas poslao Ilkaj Gindogan, a loptu je u gol sproveo Džek Griliš u 72. minutu, a tačku na trijumf stavio je deset minuta kasnije Erling Holand koji je pogodio lijevi ugao gola i donio jako, jako hitne bodove u borbi za titulu. Sada je ostalo još skoro pola sezone, a Arsenal posrće, nema pobjedu tri meča, dok četa Pepa Gvardiole ne staje i gazi redom!