Bajern je postao "stalna mušterija" za Borusiju Menhengladbah!

Minhenski tim je zabilježio drugi ovosezonski poraz u Bundesligi, a prvi poslije 17. septembra prošle godine u Augzburgu.

Borusija Menhengladbah - Bajern Bundesliga 21. kolo Izvor: ULRICH HUFNAGEL/EPA

Bajernu nikako ne ide protiv Borusije Menhengladbah!

U posljednjih pet međusobnih utakmica njemački šampion nije uspio da savlada "koltove" - tri poraza i dva remija, a poraz je upisao i u subotu u okviru 21. kola Bundeslige!

BORUSIJA (M) - BAJERN 3:2 (1:1)

Bavarci su već na samom početku ostali bez Dajoa Upambekana, koji je zaradio crveni karton zbog oštrog starta, što je praktično donijelo prevagu za Borusiju!

Domaći već u 13. minutu stigli do prednosti pogotkom Lukasa Štindla, koji je majstorski pogodio mrežu Bajerna za vođstvo - 1:0.

Iako brojčano inferiorniji, fudbaleri Bajerna su uspjeli da stignu do izjednačenja nakon akcije Alfonsa Dejvisa, koji je uposlio Erika Maksima Čupo-Motinga, a Kamerunac iz blizine pogodio mrežu - 1:1.

Već početkom drugog dijela pogodkom Jonasa Hofmana, nakon asistencije Alaesane Plee, Borusija je stekla novo vođstvo - 2:1.

A za konačan udarac Bajernu pobrinuo se Markus Tiram poslije kontranapada - 3:1.

Do kraja su izabranici Julijana Nagelsmana uspjeli da postignu još jedan gol u trećem minutu sudijske nadoknade, a strijelac je bio 17-godišnji Francuz Matijs Tel.

Bio je ovo osmi trijumf "koltova" i drugi poraz Bajerna, koji će poslije ovog kola vrlo vjerovatno ostati bez liderske pozicije.