Inter se vratio na pobjedničke staze: "Nerauzuri" savladali Udineze

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Intera slavili su u meču protiv Udinezea.

Lautaro martinez Izvor: ROBERTO BREGANI/ANSA

Fudbaleri Intera su, u okviru 23. kola Serije A, savladali ekipu Udinezea rezultatom 3:1. Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je cijeli meč, a u 72. minutu propustio je veliku da se upiše u listu strijelaca.

Inter – Udineze 3:1 (1:1)
/Lukaku 20, Mkhitarjan 73, Martinez 89 – Lovrić 43/

Inter je do vođstva stigao u 20. minutu. Damfris je fauliran u šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Loptu je namjestio Lukaku, ali njegov udarac brani golman gostiju. Međutim, jedanaesterac je ponovoljen, a ovog puta je belgijski napadač bio siguran.

I kada su svi mislili da će to biti i konačan rezultat prvog poluvremena, Perejra je uposlio Lovrića koji pogađa za izjednačenje.

Džeko je mogao povesti golom Edina Džeke u 72. minutu, ali njegov udarac je odlično odbranio golman gostiju. Inter je do novog vođstva stigao minut kasnije, a strijelac je bio Mkhitarjan. Pitanje pobjednika je definitnivno riješio Martinez pogotkom u 89. minutu.

Fudbalere Intera sada očekuje meč Lige šampiona protiv Porta, a nakon čega gostuju u Bolonji. S druge strane Udinezeu narednom kolu dočekuje ekipu Specije.