Pobjeda Bajerna za povratak na vrh! Smjena i na začelju tabele

Autor Haris Krhalić

Borusija Dortmund samo prenoćila na na liderskoj poziciji Bundeslige.

Štutgart Bajern Bundesliga  Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri Bajerna savladali su na gostovanju ekipu Štutgarta i sa nova tri boda vratili se na čelo tabele Bundeslige. „Bavarci“ sada imaju 49 bodova koliko ima i ekipa Borusije Dortmunda, s tim da tim iz Minhena ima bolju gol-razliku.

Štutgart – Bajern 1:2 (0:1)
/Perea 88 – De Liht 39, Čupo Moting 62/

Bavarci su do vođstva stigli u 32. minutu kada je Matijas de Liht pogodio za 0:1. Do poluvremena nismo vidjeli mnogo uzbuđenja pa je ovo bio i konačan rezultat prvih 45. minuta.

U drugom dijelu igralo se dosta oprezno, a novi pogodak vidjeli smo u 62. minutu. Miler je odlično uposlio Čupo Motinga koji iz odlične pozicije pogađa za 0:2.

U 88. minutu Tigao Tomas je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, a najviši u skoku je bio Perea – 1:2.

Mogao je Štutgart do boda u sudijskoj nadoknadi, ali pokušaj glavom Tanguija Kulibalija odlazi pored gola.

Danas je odigrano još pet utakmica Bundeslige, a treba izdvojiti derbi začelja. U ovoj utakmici Šalke je savladao Bohum u gostima 2:0 i preskočio ga na tabeli te sada zauzima 19. poziciju.

Union Berlin ni treće kolo uzastopno nije uspio doći do pobjede te polako, ali sigurno, gubi priključak s vrhom.

Bh. reprezentativac i fudbaler Augzburga Ermedin Demirović asistirao je u pobjedi svoga tima nad Verderom.