Borac je prilično lako stigao do pobjede nad Tuzla sitijem (3:0).

borac tuzla siti  Izvor: Mondo/Slaven Petković

U derbiju 22. kola m:tel Premijer lige BiH, Borac je savladao Tuzlu siti rezultatom 3:0.

Borac će tako prenoćiti na drugom mjestu, uz tri boda više od Širokog Brijega, a da li će na toj poziciji dočekati odlučujući, treći krug – zavisi u dobroj mjeri upravo od tima sa Pecare, koji u nedjelju gostuje Posušju.

U meču u kojem su u crveno-plavom dresu debitovali Janez Pišek i Stefan Marčetić, Borac je poveo polovinom prvog dijela igre.

Simbolično, u 22. minutu 22. kola Borac je postigao svoj 22. gol u sezoni!

Odbrana Tuzla sitija nije uspjela da otkloni opasnost ispred svog gola, a na njihovu žalost, lopta je stigla do Nikole Ninkovića, jednog od najzaslužnijih za današnji trijumf, koji preciznim udarcem matira Nevresa Fejzića.

Nekadašnji prvotimac Partizana i Đenove aktivno je učestvovao i u postizanju preostala dva gola Borca.

Prvo je 13 minuta kasnije izveo slobodan udarac nakon kojeg je Momčilo Mrkaić skrenuo loptu ka Aleksandru Vojnoviću, koji je postigao svoj treći gol u sezoni, da bi u 73. minutu izveo korner, poslije kojeg je upravo Mrkaić postavio konačnih 3:0.

Meč je, osim tri gola Borca, obilježilo i skandiranje Lešinara protiv uprave kluba, koja je dan ranije najavila odlazak.

Sa tribina Gradskog stadiona se u nekoliko navrata čulo skandiranje "Uprava napolje", uz parolu "Nije sve u stanju na tabeli, promjene u klubu Banjaluka želi".

Kompletan tok meča pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

BORAC: Ćetković, Ninković (od 80. Blagaić), Mrkaić (od 86. Marčetić), Pišek, Vojnović, Subić, Lagundžić, Lazić, Kulašin (od 80. Dojčinović), Tatar (od 86. Cvijanović), Piščević (od 51. Popara). Trener: Vinko Marinović.

TUZLA SITI: Fejzić, Radić (od 58. Nukić), Gavrić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević (od 46. Dijabi), Đ. Pantelić (od 58. Ivaniadze), Subašić (od 58. Hadžić), Karić, Čeliković, D. Pantelić (od 84. Mehmedović). Trener: Milenko Bošnjaković.

20:24

Kraj

Završen je meč na Gradskom stadionu, Borac je rezultatom 3:0 savladao tim Tuzla sitija u 22. kolu m:tel Premijer lige BiH.

20:20

Nadoknada - tri minuta

20:19

20:16

86' - Posljednje promjene u Borcu

Umjesto Mrkaića i Tatara, ušli su Marčetić, koji debituje u dresu Borca, i Cvijanović.

20:15

Još pet minuta do kraja

20:14

83' - Tatar!

Izašao je sada Tatar ispred Fejzića nakon proigravanja iz sredine, ali je čuvar mreže Tuzlaka bio dobro postavljen prilikom tog udarca.

20:12

82' - Ivaniadze preko gola!

Gruzijac je nakon prizemnog centaršuta ostao sam na ivici šesnaesterca Borca, šutirao, ali je šutirao preko gola.

20:09

Marinović pravi dvostruku izmjenu

Izašli su Ninković i Kulašin, na terenu su Blagaić i Dojčinović.

20:07

20:05

73' - GOOOOOL, 3:0!

Postiže Borac i treći gol, sada je Mrkaić strijelac!

Izveo je Ninković korner, a Mrkaić na prvoj stativi zahvatio loptu glavom i poslao je u mrežu.

20:04

72' - Mrkaić!

Odličan udarac Borčevog napadača zaustavio je golman gostiju Fejzić!

Povukao je Mrkaić loptu prema naprijed, namjestio se na šut sa 23-24 metra, ali je "jedinica" Tuzlaka izbacila loptu u korner.

19:54

63' - Kuzmanović!

Bilježimo prvi ozbiljniji pokušaj gostujućih igrača...

Mićo Kuzmanović je povukao loptu na desnoj strani, šutirao malo iskosa, ali i poslao loptu preko gola Nikole Ćetkovića.

19:49

60' - "Požutio" je Janez Pišek

Izvor: Slaven Petković - Mondo

19:48

58' - Trostruka promjena kod gostiju

Igru napuštaju Đ. Pantelić, Subašić i Radić, a na terenu su Ivaniadze, Hadžić i Nukić.

19:43

19:40

Prva izmjena u Borcu

Umjesto upravo Piščevića, na terenu je Dejan Popara.

19:39

49' - Piščević!

Propustio je Borčev vezista priliku da odvede crveno-plave do 3:0...

Momčilo Mrkaić je prošao po desnoj strani, odigrao u sredinu za Piščevića koji je šutirao iz prve, ali je to veoma loše uradio.

19:38

47' - Loš udarac Subašića

Dušan Pantelić je proigrao u srcu šesnaesterca Sedada Subašića koji sa 7-8 metara od gola šalje loptu visoko preko prečke.

19:35

Izmjena kod gostiju

Umjesto Karjaševića, od prvog minuta u nastavku igraće Dijabi.

Počelo je drugo poluvrijeme!

19:19

19:18

Kraj prvog dijela

Završeno je prvih 45 minuta, Borac vodi protiv Tuzla sitija 2:0.

19:17

Igraće se minut nadoknade

19:16

44' - Žuti karton za Radića zbog povlačenja Kulašina

19:12

Još pet minuta do kraja prvog poluvremena

19:11

19:07

35' - GOOOOL, 2:0 ZA BORAC!

Strijela drugog gola za Borac je Aleksandar Vojnović, kojem je ovo treći pogodak u sezoni!

Centrirao je Nikola Ninković pred gol Tuzlaka, a Momčilo Mrkaić skrenuo loptu do Vojnovića:

19:05

33' - Ukazuje se pomoć Lagundžiću nakon jednog duela

Desni bek Borca ostao je da leži na travi nakon jednog duela, te mu se trenutno ukazuje pomoć.

19:00

18:58
Izvor: Mondo/Slaven Petković

18:57

22' - GOOOOOL, 1:0!

Borac vodi 1:0, strijelac je Nikola Ninković!

U 22. minutu 22. kola Borac je postigao svoj 22. gol u sezoni! Ubačena je lopta sa lijeve strane, defanzivna linija Tuzlaka nije otklonila opasnost, a lopta je stigla do Ninkovića koji iz daljine postiže prvi gol u sezoni.

18:50

18:47

15' - "UPRAVA NAPOLJE"

"Uprava napolje", odjekuje sa tribina Gradskog stadiona dan nakon najave da će Borac dobiti novo rukovodstvo.

Izvor: MONDO

18:43

11' - Loše šutira Pantelić

Iz "kapice" kaznenog je ka golu Borca šutirao Dušan Pantelić, ali je uputio veoma loš prizemni udarac.

18:42

9' - Fejzić brži od Kulašina

Dobio je Borčev ofanzivac loptu u prostor, ali je čuvar mreže Tuzla sitija bio brži u toj situaciji, te je stigao do lopte.

Bez prilika u ranoj fazi meča, i dalje je na snazi početni rezultat.

18:38

18:36

4' - Slab udarac Mrkaića

Tatar je uposlio Mrkaića na desnoj strani, ali je napadač Borca iskosa slabo šutirao, pa nije bilo opasnosti po gostujući gol.

18:34

18:32

1' - Počela je utakmica u Banjaluci!

18:31

Minut ćutanja

Prije početka meča, upriličen je minut ćutanja zbog smrti 12-godišnjeg navijača Borca Vasilija Lazića, koji je preminuo sinoć od posljedica saobraćajne nesreće.

Izvor: Nikola Kulaga/FK Borac

18:28

Igrači izlaze na teren!

Izvor: Goran Arbutina/MONDO

18:08

Ko sudi?

Za ovaj meč kao glavni arbitar delegiran je Sabrija Topalović iz Zenice, a u radu će mu pomagati Amir Kadić iz Sarajeva i Davor Maksimović iz Modriče.

Odigrana dva meča

Ranije tokom dana odigrane su dvije utakmice 22. kola m:tel Premijer lige BiH.

Zrinjski je rutinskim trijumfom u Konjicu (0:3) napravio ogroman korak ka odbrani titule i osvajanju osmog trofeja u bh. prvenstvu, dok je Sloboda na prvoj utakmici na novom terenu "Tušnja" savladala Leotar 2:1 i odmakla se od zone ispadanja iz bh. elite.

17:42

PIŠEK DEBITUJE ZA BORAC!

Trener Borca Vinko Marinović odlučio je u startnu postavu za današnji meč uvrsti slovenačkog internacionalca Janeza Pišeka, koji će tako debitovati u crveno-plavom dresu.

BORAC: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Pišek, Vojnović, Subić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević. Trener: Vinko Marinović.

TUZLA SITI: Fejzić, Radić, Gavrić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Đ. Pantelić, Subašić, Karić, Čeliković, D. Pantelić. Trener: Milenko Bošnjaković.