Zrinjski nastavio sigurnim hodom ka OSMOJ tituli, Vranješ srušio Trebinjce u ISTORIJSKOM meču u Tuzli!

Autor Haris Krhalić

Zrinjski i Sloboda upisali su pobjede u prve dvije utakmice 22. kola m:tel Premijer lige BiH.

Premijer liga BiH 22. kolo  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

U posljednjoj utakmici prije početka trećeg, odlučujućeg kruga m:tel Premijer lige BiH Zrinjski je praktično rutinski stigao do trijumfa nad Igmanom u Konjicu i napravio novi veliki korak ka odbrani titule, ukupno osmoj u premijerligaškom takmičenju:

IGMAN – ZRINJSKI 0:3 (0:1)
/Oremuš 26 ag, Bilbija 73, Kiš 82/

Od početka meča Husref Musemić je odlučio da njegov ekipa prepusti posjed Zrinjskom i vreba priliku iz polukontre ili kontre.

Prijetili su "plemići" preko Nemanje Bilbije i Antonija Ivančića, ali promjene rezultata nije bilo sve do 26. minuta kada je Mirko Oremuš, nakon ubačaja Josipa Ćorluke, pogodio vlastitu mrežu u pokušaju da spriječi Bilbiju da on to učini.

Nakon 13 minuta igre u nastavku, domaći tim je imao sjajnu priliku da izjednači rezultat, ali je odbrana Zrinjskog izbacila loptu sa gol-linije nakon udarca Adnana Hrelje.

Kada domaćin nije iskoristio šansu ukoja mu se ukazala, uslijedila je "brutalna" kazna u vidu dva pogotka Zrinjskog.

U 73. minutu je golmana Ćemana matirao Nemanja Bilbija pogodivši mrežu glavom nakon centaršuta Silvija Ilinkovića, da bi konačnih 0:3 postavio Tomislav Kiš, nakon asistencije Ivana Jukića.

Igman: Ćeman, Duraković, Drljević, Oremuš, Dupovac, Hrelja, Bodul, Hebibović, Alagić, Jakupović, Ramić. Trener: Husref Musemić.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ismajlgeci, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Tičinović, Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić.

SLOBODA - LEOTAR 2:1 (1:0)
/Vranješ 6 pen, 62 - Aćimović 85/

U isto vrijeme, Sloboda je u prvom meču na novom terenu Tušnja, u direktnom duelu za opstanak, savladao Leotar, a najzaslužniji za trijumf crveno-crnih bio je dvostruki strijelac Stojan Vranješ.

Bivši kapiten Borca je prvi gol protiv tima koji predvodi njegov bivši trener Marko Maksimović postigao u šestom minutu sa bijele tačke, dok je drugi put mrežu Trebinjaca zatresao u 62. minutu.

Izvor: Facebook/FK Sloboda Tuzla

Miloš Aćimović je pogotkom pet minuta prije kraja vratio dramu u meč, u kojem se Sloboda prerano povukla i čuvala stečeni kapital, ali su na kraju sva tri boda ostala u Tuzli.

Sloboda: Erić, Jusić, Husejinović, Alić, Šubert, Osmić, Pervan, Vranješ, Kapetanović, Vošnjak, Delić. Trener: Adnan Jahić.

Leotar: Puletić, Milović, Uzelac, Prusina, Handžić, Šipovac, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Milaković, Georgiev. Trener: Marko Maksimović.

Sloga Meridian - Željezničar (15.00)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!