Pobjedom nad imenjakom iz Kozarske Dubice banjalučki Borac plasirao se u finale Kupa RS.
Banjalučki Borac igraće u finalu Kupa Republike Srpske pošto je u revanšu polufinala savladao Borac iz Kozarske Dubice rezultatom 2:0 (prvi meč 1:1).
Promiješao je karte Mladen Žižović i izveo kombinovani sastav, međutim, u finišu meča na terenu su se našli i prvotimci poput Đorđa Despotovića, Amera Hiroša, Luke Zorića.
Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, ali su Banjalučani imali veliku priliku za vođstvo kada je u protivničkom šesnaestercu oboren Keranović, međutim, Kvržić je promašio jedanaesterac.
Nakon 0:0 u prvom poluvremenu pogodak je konačno viđen u 64. minutu kada je David Čavić pogodio za vođstvo crveno-plavih.
Neizsvjesnost je trajala sve do posljednjih trenutaka, a meč je konačno riješen u 91. minutu kada je Hiroš postavio konačnih 2:0 lob udarcem sa nekih 25 metara.
Borac će se u finalu Kupa Republike Srpske boriti protiv trebinjskog Leotara. Taj meč na rasporedu je 4. juna.